Aita hääletada lapsel oma lemmikraamatu poolt!

Aita hääletada lapsel oma lemmikraamatu poolt!

08. Jan 2018, 10:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Kui oled kuni 16-aastane, ootame Sind valima 2016–2017 ilmunud lasteraamatute seast oma lemmikuid. Nii aitad välja selgitada eesti parima lastekirjaniku ja kunstniku-illustraatori," kutsub Eesti Lastekirjanduse Keskus kõiki lapsi osalema XIV Nukitsa konkursil.

Hääletada saab raamatukogudes või elektrooniliselt SIIN. Konkursil osalemiseks tuleb valida vasakust veerus olevast nimekirjast raamat, mille tekst ehk sisu lapsele kõige rohkem meeldis, paremast veerust aga raamat, mille pildid lapsele kõige rohkem meeldisid. Lõpuks võib laps ära märkida ka oma kontaktandmed, et osaleda loosimises, mille auhinnaks on kutsed Nukitsa konkursi lõpupeole Eesti Lastekirjanduse Keskuses 7. aprillil 2018.

"Nukitsa konkurss on eesti lastekirjanduse suursündmus, mis kutsub lapsi valima oma lemmikuid viimastel aastatel ilmunud lasteraamatutest. See on kõige vahetum tagasiside lugejatelt ning võimalus väljendada oma tänu ja kiitust meie lastekirjanikele ja illustraatoritele. Ootame kõiki andma oma panust, et võimalikult paljud lapsed osaleksid konkursil ja hääletaksid oma lemmiku poolt," ütles Lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Tänavu võistlevate raamatute nimestik sisaldab 234 raamatut aastatest 2016–2017, sealhulgas võistleb 136 eesti kirjanikku ja 108 illustraatorit. Hääletamine kestab 20. veebruarini.

XIV Nukitsa konkursi võitjad tehakse teatavaks 7. aprillil lastekirjanduse keskuses toimuval auhinnapeol. Lisaks laureaatidele kutsutakse peole 70 hääletuses osalenud last üle Eesti. Laste lemmikkirjanik ja -illustraator saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju ja rahalise preemia.

Nukitsa konkurssi korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus iga kahe aasta tagant alates 1992. aastast. Varasemad laureaadid leiab siit.

 

Millise raamatu poolt hääletab Sinu laps?