Valgas kadus koduõuelt kaks koolieelikut, kelle politsei kiirelt leidis

Valgas kadus koduõuelt kaks koolieelikut, kelle politsei kiirelt leidis

06. Apr 2018, 11:45 Emmede Klubi Emmede Klubi

Lõuna prefektuur jagas eile oma Facebooki lehel kogemust kahe koduõuelt kadunud tüdrukutirtsu otsimisel. Kuigi see juhtum lõppes väga õnnelikult, on see kasulik meenutus, et lapsed on isepäised ja äpardusi juhtub nendega ikka. Meie, lapsevanemate ülesanne on lastega turvalisusest ikka ja jälle vestelda. 

Politsei sai eile lõunal teate, et Valgas on koduõuelt kadunud nelja- ja viieaastane tüdruk. Sündmuskoha poole suundunud patrullpolitseinikud Gaido ja Raili muretsesid ennekõike, et lähistele jääv Pedeli jõgi võis lapsi ahvatleda ning nõrgale jääle minnes on laste elu suures ohus. Õnneks leidsid politseinikud reipad tüdrukud üles juba teel sündmuskohale - lapsed olid plaaninud poodi minna!

Lõuna prefektuur kirjutab juhtunust:

Politsei meenutab, et ka koduõuel mängivate lastega tuleb ikka ja jälle üle rääkida, et üksi kaugemale minna ei tohi, sest see pole turvaline. Samas tuleb arvestada, et laste uudishimu on suur ja kokkulepped võivad hetkeemotsioonide ajal ununeda. Seetõttu tuleb üksi poodi või mujale suundunud koolieelikute lugusid paratamatult ikka ja jälle ette.

Kuigi enamasti lõpeb kõik hästi, tuleb sarnasel juhul siiski viivitamatult politseisse helistada. Juba kõne ajal saadetakse jooksvalt patrullid välja. Mida kiiremini kõne hädaabinumbril tehakse, seda suurem on võimalus leida lapsed lähipiirkonnast ning välistada, et nad võiks ohtu sattuda.


Kas Sina ise oled lapsena või on Sinu laps emotsioonide ajal kodust uitama läinud? Kuidas lugu lahenes?