5 põhjust, miks laps balletitundi viia

5 põhjust, miks laps balletitundi viia

19. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ballett ei ole küll sport, aga uuringud on näidanud, et balleti tansimisel on sarnased füüsilised kasutegurid, nagu spordi tegemisel. Baleriinid veedavad tunde oma keha erinevatesse poosidesse täpselt sättides ja neid poose hoides – sellega suurendavad nad oma keha painduvust ja vastupidavust.
Kordinatsioon ei tule mängu mitte ainult harjutades eri kehaosade kordinatsiooni, vaid ka liigutuste muusikaga rütmi seadmises.


Ballett aitab graatsilisust arendada.

Tänapäeval ei peeta graatsilisust küll tihti nii esmatähtsaks, aga enamik meist nõustub, et see on kaunis – kes meist ei tahaks graatsilisemalt liikuda?

Erinevad balleti positsoonid loodi, et näidata inimkeha selle parimal kujul. Kujutle nüüd baleriini, kes on käed oma nägu raamivalt üles tõstnud. Baleriinid, kes päriselus on pigem lühikesed, tunduvad üle lava hüpeldes nii pikad ja graatsilised.

Ballett õpetab su lapsele head rühti läbi selle, et ta õpib oma õlgu taga hoidma, lõuga üleval hoidma ja varbaid välja poole suunama.

Ballett õpetab ka veidi prantsuse keelt.

Parlez-vous francais? Jah, sa oskad natuke, kui balletis käid. Nii, nagu enamik muusikalisi termineid on pärit itaala keelest, on balletis kasutatavad terminid prantsusekeelsed, (pärit balleti ühe asutaja - Prantsuse kuningas Louis XIV päevilt). Standardsed balleti harjutused on siiani pransusekeelsed. Sinu laps õpib, et plie tähendab painutamist, pas de chat tähendab kasside tantsu, Rond de jambe tähendab jalaringe - ja see on alles algus!

Ballett aitab lapsel sõpru leida.

Harva on balleti õpitud individuaaltundide korras. Tavaliselt toimuvad tunnid gruppidele ning poisid ja tüdrukud sõbrunevad balletitundides üksteisega. Kui su laps osaleb balleti etendusel, sõbrunevad nad üksteisega proovides ja lava taga. Kui nad jagavad huvi tantsimise vastu, toob see need üksteisele lähemale ja see on suurepärane võimalus sõprade leidmiseks.

Ballett on suurepärane trenni vorm.

See ei ole juhus, et paljud jalgpallurid õpivad hooajavälisel ajal balletti. See on suurepärane trenni vorm ja sarnaselt ujumisele, aitab see pikki lihaseid arendada, mida enamik atleete soovibki.. Balleti isomeetrilised võtted aitavad arendada pikki ja tugevaid lihaseid ja see on suurepärane trenni vorm ka lastele.

Ballett arendab distsipliin

Enamik balleti stuudioid on distsiplineeritud kohad. Sa ei leia sealt eest palju jooksmist ja karjumist – pigem leiad sealt eest lapsed, kes harjutavad ja kordavad õpitud samme ja poose. Nende asendite õppimine ja nende muusikasse kordineerimine ja õpetaja tänamine tunni lõpus, õpetab lastele distsipliini, mis on neile terveks eluks vajalik.

Allikas.

Emmede Klubi

 

19. Oct 2014, 16:37

Ilus , aga ka raske. Minu õdetütar käis väiksena iluvõimlemises ja lõpuks tuli trennist ära, kuna see oli kehale nii kurnav ja raske. Tal hakkasid igasugused tervise hädad : selja valu jm. Ja ta oli kõigest 10-12aastane

Irinaaa Irinaaa 19. Oct 2014, 14:07

Mees ütleb et ballett ei sobi poistele 😀