12. - 18. oktoober: Kuhu minna, mida teha?

12. - 18. oktoober: Kuhu minna, mida teha?

12. Oct 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuigi meteoroloogide ennustuste järgi kuiv (sajab vaid kolmapäeval), tuleb alanud nädal ka päiksevaene - teisipäeval ja nädalavahetusel ei piilu päike isegi pilvetagant. Temperatuurid alanevad, kuid siiski veel mitte miinuskraadideni: on oodata 1-9 kraadi sooja.

Sellegipoolest soovitame sel päiksevaesel nädalal pigem tubaseid-kultuurseid perekondlikke ühistegevusi. On ju ka sügisene haigusteperiood täiel rinnal alanud!

ESMASPÄEV

* Kell 14:00 MegaTaibu viktoriin Tallinna Keskraamatukogus.

MegaTaibu viktoriin algklassilastele toimub esmaspäeviti kell 14.00 laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst.8). Osaleda saab 1-2 liikmeliste võistkondadena ja vastamiseks on kolmes voorus 20 küsimust. Iga viktoriini võitjale auhind ning hooaja parimatele samuti auhinnad. Osavõtt on tasuta!

Lisainfo telefonil 683 0914 või laste@tln.lib.ee.

 

TEISIPÄEV

* Kell 11: 00 Nukuteatri etendus "Munatopskid" 3-5-aastastele.

Munatopskid on munakarpidest tehtud peadega kanad, kuked, rebased ja öökullid. Lugu ja nukud on lihtsad. Tehke järele ja (taas)kasutage – nii kodus kui ka lasteaias!

Vaata lisainfot ja etenduse teisigi toimumisaegu ning osta pilet SIIN

* Kell 12:00 etendus "Kuldne Lurich" Eesti Draamateatris.

„Kas vastab tõele, et teil on midagi detektiivibüroo taolist?” Sellise kõne saab Supilinna salaselts Ramps ühel ilusal päeval Eesti Spordimuuseumist, kus on toimunud müstiline vargus. Suure saladuskatte all valmistati muuseumis kuulsa jõumehe Georg Lurichi kullast kuju – ja see on nüüd kinnisest ruumist kadunud! Surmkindlalt pole teda sealt välja toodud ja otseseid kahtlusaluseidki ei paista olevat. Et aga salaseltslased on oma seniste edukate uurimislugudega Tartu peal kõvasti kuulsust kogunud, kutsutakse Mari, Reilika, Sadu, Olav ja Anton nüüd appi. Kulub kõvasti koostööd, julgust ja nutikust – ning kaunis kodulinn Tartu avaneb laste ees täiesti ootamatust vaatekohast…

Loe lisa ja osta pilet SIIN

 

KOLMAPÄEV

* Kell 10:00 Nukuteatri etendus "Pesamunad" Kuusalu Rahvamajas.

Sirmilavastus väikelastele alates 2. eluaastast. Selles loos on igal pesamunal enne und oma mäng. Kassikesel oma, kutsikal oma, tallel oma, vasikal oma, varsal oma. Kui aga mõnele pesamunale unejonn peaks sisse pugema, tulevad lutid appi.

Vaata lisainfot ja etenduse teisigi toimumisaegu ning osta pilet SIIT

* Kell 10:30 muinasjutuhommik: "Kõndiva puu muinasjutt" Tartu Linnaraamatukogus laste- ja noorteosakonnas.

* Kell 11:00 kontsert kõige pisematele Paide kultuurikeskuses.

Võttes eeskuju maailma suurtest ooperiteatritest, korraldab Rahvusooper Estonia beebikontserte, kuhu on oodatud väikelapsed vanuses 0–3.

Ooper-kvarteti esituses kuuleb klassikalise muusika pärle, mis sobivad hästi nii beebidele esimese kontserdielamuse saamiseks kui ka lapsevanematele nautimiseks. Avatud on kohvik, käepärast on mähkimislaud ja käru saab jätta talveaeda. Toolidel paigal istuma ei pea: põrandale on laotatud Estonia meistrite tehtud ülisuur muusikateatri teemaline tegelustekk, mille peal vanemad saavad pikutada ja mudilased mängida.

Kestus: 45 minutit.

Laupäeval toimub sama etendus ka Tallinnas, Estonia talveaias!

* Kell 16:00 sõnakunstikolmapäev Soome instituudi Tartu osakonnas.

Sõnakunstikolmapäevad on mõeldud 5–9-aastastele lastele. Tutvume üheskoos eesti keelde tõlgitud Soome lastekirjandusega ning loeme, meisterdame ja joonistame. Soovi korral saavad kõik lapsed end kohe ka raamatukogu lugejateks registreerida ning raamatuid ja filme koju kaasa laenutada.

Töötoad on osalistele tasuta ja kõik vahendid on instituudis olemas.

* Kell 17:00 "Mir on Show" Tapa kultuurikojas.

„Mir On Show” – see on klounid, võlurid, kassid ja koerad, tsirkusetrikid. Aleksandr ja Katerina Mironovad on tsirkuseperekond Läänemaalt. Nad on võitnud mitmeid tsirkusekonkursse. Tulge, saab lõbus olema.

Pileti hind 4,50-5 €. Osta pilet SIIN

 

NELJAPÄEV

* Kell 11:00 ja kell 13:00 etendus "Rapuntsel" Rakvere teatris.

Vendade Grimmide muinasjutul põhinev lugu kaunist tüdrukust, kes kasvab üles suletuna üksildasse torni, millel puuduvad uksed ning trepp, on vaid üks kõrgel asetsev aken. Ainukeseks ühenduseks muu maailmaga on neiule tema muinasjutulised pikad juuksed… Rapuntsli ja printsi teineteise leidmise lugu nuku- ja varjuteatri kaudu.

Osta pilet SIIT


REEDE

* Kell 11:00 Iisaku rahvamajas etendus "Killu ja Mürakas".

Killu on üks tavaline tüdruk, kes kardab pimedust ja kolle. Mürakas on üks tavaline koll, keda Killu kunagi näinud ei ole. Mürakas pole Killut ka kunagi näinud. Kas Mürakas ka midagi kardab? Kes kardab keda?

Vaata lisaifot ja osta pilet SIIN

 

20151009161238-28539.jpg

* Kell 18:30 Tallinna Linnamuuseumi videvikuekskursioon „Oleviste kvartal“.

Tallinna vanalinnas on palju ajaloolisi paiku, huvitavaid hooneid ning muidugi ka kummituslugusid, mis ootavad avastamist. Ekskursioonil võetakse kätte laternad ja tutvutakse Vene tänava, Oleviste kiriku, Suure Rannaväravaga. Teada saab, milline kurb armastuslugu leidis aset Laial tänaval Huecki majas, miks Vaimu tänav sai endale sellise nime ja kuidas mustpeade juures on pidu peetud.

Ekskursioon on mõeldud eelkõige lastega peredele, kestab 1- 1,5 tundi. Algus ja lõpp on Tallinna Linnamuuseumis, Vene tänav 17. Ekskursiooni tasu 4 eurot. Ekskursioon toimub nii eesti kui ka vene keeles kahes paralleelses rühmas.

Registreerimine ja lisainfo: linnamuuseum@linnamuuseum.ee või telefonil 615 5193. 

* Kell 11:00 Kõmsi rahvamajas kogupereetendus "Piip ja Tuut kontserdil".

Pilet 2€

 

LAUPÄEV

* Kell 10:30 Põhja-Eesti sügisene matkapäev Viitna õpperajal.

Kutsume looduse- ja matkasõpru sügisesele jalutuskäigule Viitna järvede äärde. Viitna on tõeline jääaja jälgede muuseum maastikul. Kõrged oosid, mida mööda lookleb rada, pakuvad kauneid vaateid järvedele ja ümbritsevale metsale. Viitna õpperada saab tänavu uue näo, juba on paigaldatud 27 infotahvlit huvipunktidesse, tegemisel on laudtee soiste kallastega Nabudi järve juurde. Retke pikkus on 6,5 km. Rada on 8-kujuline ja kui terve matka jaoks jaksu ei jätku, saab teha ringi ainult ümber Pikkjärve. Matka juhib Martin Suuroja, kellele Viitna on nii-öelda kodune rada. Martinile on abiks Tiina Neljandik RMK Oandu looduskeskusest. Võta kaasa võileib ja jook ning tule sügispäeva nautima!

Rakverest tuleb Viitnale RMK Metsabuss, mis väljub kell 10.00 Aqua Spa parklast. Matkabussile tuleb end kindlasti ette registreerida.

Vaata lisainfot ja registreeri matkabussile SIIN

* Kell 11:00 ja kell 13:00 lastele mõeldud tantsulavastus "Käik" Tallinnas.

“KÄIK” on tantsuetendus, kus pannakse proovile sõbrasuhted ja usaldus. Oluliseks saab koosmäng. Mäng omavahel ning mäng liikumise ja heliga. Mängulusti jagub lavastuses nii etendajate kui ka vaataja ja esitaja vahel, nii et ühel hetkel avastavad vaatajad ennast hoopis osana etendusest. Sobib 6-10-aastastele.

Loe lisainfot SIIN

* Kell 11:00 Hullu Teadlase eksperimendihommik Tartu tähetornis.

Igal laupäeval kell 11 ootame kõiki Hullu Teadlase suuri ja väikeseid sõpru eksperimendihommikutele. Oktoobrikuust alates toimuvad laupäevased eksperimendihommikud Tartu tähetornis (Lossi 40, Tartu).

17. oktoobril on teemaks tihedus. Uurime, mida näitab meile aine tihedus ja teeme katseid erinevate ainetega. Lisaks teeme parafiinipaate ja saame teada, mis on kihistumine.

Eksperimendihommiku ühekordne külastus maksab kõigile 2 €. Kõige suurematel Hullu Teadlase sõpradel on võimalik lisaks üksikpiletile osta eksperimendihommikule ka 10 korra ning aastapileteid, mis maksavad vastavalt 12 € ja 25 €. 

Vaata lisainfot SIIN

* Kell 12:00 perehommik "Helid ja lood" Kadrioru kunstimuuseumis.

Oktoobrist maini kuu kolmandal laupäeval kell 12.00 ootavad lossidaamid külla 5–9aastasi lapsi koos ema või isaga, vanaema või vanaisaga, et veeta koos tore ja huvitav hommik kunstimuuseumis. Pärast pooletunnist jalutuskäiku, vestlust ja mänge, mille käigus saadakse teada põnevaid lugusid ajatust kunstist ja kultuurist, minnakse töötuppa joonistama või meisterdama. Toredat laupäevahommikut jääb meenutama omavalmistatud kunstitöö.

Muusika-aasta on muutnud Kadrioru kunstimuuseumi teosed veidi ärevile, sest lossi kaunim skulptuur Veenus, tahab teha oma bändi. Selleks vajab ta laste abi, et muuseumis ringi liikuda ja kokku panna unistuste bänd. Laps saab töölehe abil otsida lossis üles bändi taustatantsijad, valida välja viisipidajast helilooja, katsetada peasaali akustikat, puhuda tänavamoosekantidega koos pliiatsvilepilli ja lõpuks valida Veenusele selga sobiv esinemiskostüüm.

Perehommiku pilet: 4 € (1 laps ja 1 täiskasvanu). Pere iga järgmise lapse pilet 2,50 €.

* Kell 12:00 kõrvitsapidu Tallinna loomaaias.

Tänu paljudele headele inimestele, kes kevadel kõrvitsaseemne mulda pistsid ja sügisel saagi loomaaia poole teele saatsid, saavad loomaaialoomad ka tänavu kõrvitsatega maiustada. Tule loomaaeda ja saad näha, mida loomaaialoomad kõrvitsatega ette võtavad: kes kaevub kõrvitsasse, kes veeratab seda kui palli, kes astub kõrvitsa lihtsalt puruks... Aedikute juures on ka loomaaiatöötajad, kes aitavad loomade käitumist lahti mõtestada.

Kui kõht kõrvitsatega maiustavate loomade vaatamisest tühjaks läheb, saab end kosutada maitsva kõrvitsasupiga, mida pakutakse kell 14 jääkarude juures.

Vaata päevakava ja piletiinfot SIIN

 

PÜHAPÄEV

* Kell 16:00 Memme jututuba Pärnu Muuseumis.

Mudilased koos vanemate ja õdede-vendadega on oodatud Memme jututuppa, mis kannab sel korral alapealkirja „Kas sa mäletad, kuidas Alice Imedemaale sattus?" Briti nädala raames toimuv jututuba on pühendatud 150. aasta möödumisele Lewis Carrolli raamatu „Alice Imedemaal”esmailmumisest. Kavas on maailmatu suure ja tibatillukese, samuti kasvatamise ja kahandamise jutud ja mängud. Lisaks meisterdame midagi tibatillukest. Osavõtutasu 1 €.

Vaata lisainfot SIIN.

* Kell 12:00 muinasjutuhommik "Kriips ja jutt" Teoteatris Tallinnas.

Pildid jutustavad rohkem kui tuhat sõna. Ja joonistuste taga on alati jutud...või jutid või hoopistükkis kriipsud. Kriipsu ja juti loos minnakse rändama joonistatud maailma ja piilutakse raamatute lehekülgede varju. Kaasa saab elada joontemaailma asukatele. Lavastus põhineb Robert Vaidlo "Kukeleegua lood" raamatu ainetel. Mõnus lugu kogu perele.

Etendus sobib alates 5-aastastele lastele ja kestab 40 minutit.

 

Kuhu minna alanud nädalal pere ja lastega? Postitustesarjas "Nädal perega" soovitab Emmede Klubi aastaaja ja ilmaga arvestades toredaid üritusi üle terve Eesti ja pakub välja vahvaid koduseid alternatiive aegadeks, mil ühtegi üritust ei toimu. Kui ka Sinul on toredaid soovitusi, kuhu lastega selle nädala jooksul vahvasti aega veetma minna, siis jäta oma soovitus kindlasti siia kommentaariumisse või kirjuta madi@emmedeklubi.ee, et saaksime soovituse postitusse kirja panna!