VIDEO! Mänguasjade maa: Ladumistorn

VIDEO! Mänguasjade maa: Ladumistorn

26. Jul 2017, 09:09

Umbes üheaastane laps on väga aktiivne. Ta roomab, ronib ja võib-olla isegi jalutab. Selles eas on asjakohased mänguasjad, mis julgustavad mõtlemist ja ergutavad last katsetama.

Ladumistorn või teisisõnu püramiid on mänguasi, mille abil laps saab õppida kujundeid – asjad võivad olla ümmargused, lamedad või ruudukujulised. Samuti tekib arusaam, mis on suur ja mis on väike, sest kujundid on erisuurustega. Ka noorematel lastel võib erksavärvilistest püramiididest rõõmu olla, aga kuue kuu vanustele lastele on eakohased püramiidid pigem sellised, millel ei ole rohkem kui 3-4 etappi. 

Ladumistorniga mängimiseks on vaja lapsele anda ruumi mugavalt istumiseks ja vabad käed õppimiseks. Ladumistorni klotside augud võiksid olla suuremad kui torn ise. Samuti tasub vaadata, et ladumistorn ei oleks kõrgem kui 20 sentimeetrit, et laps saaks hõlpsasti iseseisvalt torni kokku ja lahti võtta. 

Rõngaid üksteise kohale asetades arendab laps loogilist mõtlemist ja koordinatsiooni. Muidugi ei saa eeldada, et aastane laps oskab torni ideaalselt iseseisvalt kokku laduda. Meie ülesanne on olla oma lapsega koos ja teda juhendada. Seejuures lase julgelt oma lapsel mängimise protsessist rõõmu tunda ning ära pööra liiga palju tähelepanu sellele, kas torn on laotud n-ö õigesti või mitte. 

Ladumistorn ehk püramiid on üks tähtsamaid mänguasju, mis toetab last tema arengus. Meie kohalolek mängimisel aitab lapsel tunda, et me aktsepteerime ja toetame teda. 


20170726100913-19447.jpg