VIDEO! Ema ja lapse vaba tants - kuidas see käib?

VIDEO! Ema ja lapse vaba tants - kuidas see käib?

04. Dec 2019, 06:29 Emmede Klubi Emmede Klubi

Vaba tants aitab luua ema ja lapse jaoks turvalise avatud ruumi, kus laps saab iseendast teadlikuks, tutvub enda füüsiliste võimetega ning õpib oma keha tunnetama ja valitsema.

 

Esmajärjekorras puudutab see tegevus füüsilist poolt, kuid tähelepanuta ei jää ka emotsionaalne külg. Tantsu ajal mängib muusika, laps hakkab end liigutama ja ema järgib tema liigutusi ehk peegeldab oma mudilast. Laps õpib tundma oma emotsioone ning suhtleb mitteverbaalselt oma ema ja teiste lastega.

 

Spontaansus ja loovus on ema ja lapse vaba tantsu juhtmõte. 

Mida annab see tegevus lapsevanemale?

 

Ema või isa õpib oma mudilast paremini tajuma ja mõistma.

Tegevuse keskmes on liikumisteraapia. Lapsevanem on vaatleja rollis ja õpib lapsega suhtlema kehakeeles.

 

Lapsed on harukordselt head tõeliselt vaba liikumise võrdkujud, neid ei kammitse normid ega muud piirangud. Just seepärast tasub meil, täiskasvanuil, matkida kõiki laste liigutusi, olgugi need kohati kohmakad, naljakad ja veidrad.


Millal te viimati rullisite end põrandal? Või roomasite, hüppasite, keksisite ühel jalal, kiikusite, kõndisite, selg ees, või tardusite lihtsalt keset tuba, jälgides pingsalt ümberringi toimuvat?
Ilmselt ammu ... väga ammu! Millalgi lapsepõlves.
Just tänu lastele saame võimaluse naasta oma lapsepõlve ning avastada uuesti liikumisrõõmu ja oma keha tunnetamist, kogedes maailma mudilase aistingute kaudu. Nii õpime üksteist paremini mõistma ning loome harmoonilisi, soojuse ja armastusega täidetud suhteid.


Sellel meetodil puuduvad reeglid ja piirangud – kõik, mida teete, on õige!


On vahva, kui rühmatreeningul tekivad osaliste vahel nähtamatud seosed ja me tajume oma lapse kõrval ka teistelt ümbritsevatelt inimestelt tulevaid võnkeid. Nii saame kogeda kõikehõlmavat ühtekuuluvust ning viibida ühises, lastest lähtuvas rõõmu ja uudishimu voos!


See kõlab mõnevõrra abstraktselt ja te ei saa aru, millest ikkagi jutt käib? Uskuge, seda tasub pigem ühe korra kogeda kui sada korda kuulda!
Otsige endale ja lapsele välja mugavad rõivad ning ärge unustage valimast pisipõnnile sobivaid mähkmeid, mis ei hakka piirama lapse eneseväljendusvabadust.


Avastame uusi avarusi koos Huggies Pantsi püksmähkmetega poistele ja tüdrukutele!