VIDEO! Beebide ujutamine

VIDEO! Beebide ujutamine

29. Oct 2019, 21:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ei ole mingi saladus, et lapsed lihtsalt armastavad vett. Ja selles pole midagi üllatavat - veekeskkond on neile tuttav juba ajast, mil nad alles ema kõhus kasvasid. Selleks, et Su beebi ei unustaks veega ümbritsetuna oleku tunnet, tuleks temaga võimalikult kiiresti minna beebide ujutamisesse. Miks? Sest see on beebi arengu jaoks uskumatult kasulik! Ujutamine muudab beebi füüsiliselt tugevamaks, aitab kaasa peenmotoorika arengule ning tugevdab ka tema immuunsust!

Vaata videost, milline üks vahva beebidele mõeldud ujumistund välja näha võib:


Kui ka sellest teadmisest Sulle ei piisa, siis tea, et beebi ujumistunnid muudavad emotsionaalse sideme beebi ning ema-isa vahel veelgi tugevamaks! Sa ei pea jääma ootama head ilma: beebide ujumistunde korraldatakse aastaringselt! Peamine on keskenduda hoopis ujumistundide ettevalmistusele! Mida on meil heaks ettevalmistuseks vaja? Alustuseks head tuju ja planeerimisoskust!


Mõistagi on väikelapsega raske teha kindlaid plaane, aga kõik instruktorid soovitavad soojalt jõuda ujumistundidesse heatujuliselt ja ilma liigselt kiirustamata: just õigel ajal, mitte liiga vara ega liiga hilja. Ära unusta ajaplaneerimisel arvesse võtta ka aega, mis Sul kulub enda ja beebi riiete vahetamiseks. Kui Sa pole varem veel beebiga üksinda ujumas käinud, siis vajad ehk esimesel korral endale kedagi assistendiks.

Mis puudutab vanust, millest alates beebi tohib ujumistundidest osa võtta, on vaid üks peamine reegel - nabaväät peab olema ära kukkunud! Ära unusta kotti pakkimast spetsiaalseid Huggies Little Swimmers ujumismähkmeid! Nad ei paisu vees, neid on lihtne eemaldada ja tänu reguleeritavale suurusele kohanduvad nad ideaalselt just Sinu beebi kehakujuga. Rääkimata sellest, et nende disain köidab ka lapsi. On ju nendel kujutatud armsaid Disney tegelasi! Huggies® Little Swimmers ujumismähkmetega pole Sul vaja karta mähkmesisu lekkimist ja beebi saab rahus veemõnusid nautida! Niisis - kõik vajalik on ujumistunniks valmis. Aga mis seal õigemini toimub?

Alustuseks on emad ja isad basseini kõrval ning tutvustavad beebile aegamisi vett. Käed ja jalad tehakse märjaks ning beebit ei panda vette enne kui ta pole saanud aega, et uue olukorraga harjuda. Seejärel minnakse vette ning järgitakse instruktori poolt antud juhiseid. See kõik pole mitte ainult kasulik, aga ka lõbus. Kui ei usu, siis mine ja proovi ise järgi! Mõningates tundides kaasatakse ujumisele lisaks ka laulmine ning neid salme korratakse igal korral. Beebi jaoks pakub selline lähenemine kindlustunnet ja see muutub tema jaoks rituaaliks.

Ujumistundides toimuv jääb beebile meelde ja üsna pea teab ta täpselt, et kui ema loeb “üks…kaks..kolm”, siis tuleb tal pea vee alla panna. Ära unusta, et beebidel on refleks hoida hinge kinni. Ära muretse, tema jaoks on see harjutus lõbus! Selleks, et beebi ei kardaks sukeldumist, aitab instruktor tal seda järk-järgult õppida.

Ujumistundides soovitatakse osaleda kaks korda nädalas ja tunnid kestavad tavaliselt umbkaudu 40 minutit. Ent kui näed, et beebi väsib enne aja täitumist või tal on külm, siis lahku varem. Pea meeles ka seda, et beebide kehad ei suuda veel temperatuuri korrektselt reguleerida, nii et hoia oma lapsel silm peal! Õige pea omandab ta keha ka selle funktsiooni ning seejärel on ta nagu kala vees!

Ujumistunni lõppedes pea meeles, et veest väljatulek tundub alati külm. Isegi kui ruum ise on soe. Tõenäoliselt hindad ka siinkohal kui mugavad on Huggies® Little Swimmers ujumismähkmed, mida saab kiirelt eemaldada. Beebi on ju vaja võimalikult ruttu kuivaks saada! Kuigi beebi on veel pisikene, siis ei tohiks see takistada talle õpetamast uusi oskusi, mis talle täiskasvanuna kindlasti kasuks tulevad.

Armsad emad ja isad, asuge basseine vallutama! Ning ärge unustage Huggies Little Swimmers ujumismähkmeid - nendega võite olla kindlad, et miski ei sega teie veemõnude nautimist!