VIDEO! Beebi sinu käte vahel: Kuidas vahetada vastsündinu mähet

VIDEO! Beebi sinu käte vahel: Kuidas vahetada vastsündinu mähet

22. Nov 2018, 13:03 Huggies Huggies

Mähkmevahetus on üks nendest tegevustest, mida vastsündinud beebi kogeb kõige enam. Esimestel elukuudel vahetame oma beebi mähet vähemalt kümme korda päevas.

Füsioterapeudid üle kogu maailma soovitavad mähkmevahetusse suhtuda kui olulisesse osasse beebi arengus. Me mõjutame teda iga kord teda sülle võttes, keerates või riietades. Teeme seda õigesti, sest beebi kasvab meie käte vahel.

Tee kõike aeglaselt

Esiteks peame meeles, et beebi on isiksus juba oma esimesest elupäevast. Et mitte tekitada temas ebamugavust mähkmevahetuse, riietumise ja muude igapäevaste tegevuste ajal, on esimene reegel teha kõike aeglaselt. Enne mähkmevahetust ole kindel, et beebil on kõht täis. See on tema kõige tähtsam vajadus, mis peab olema rahuldatud. Kui kõht on täis, võib asuda teiste tegevuste kallale.

Teiseks, mähkmevahetuslaud peab olema kõrge ja lai ning kaetud puuvillase tekiga. Veendu, et laud on piisavalt kõrge, et su seljal ei oleks beebiga tegelemisel valus. Hea mähkimislaud täiustab sinu aega oma beebiga ning kõik asjad, mida vajad on kergesti kättesaadavad. Beebi vajab  enda ümber vaba, turvalist ja piisavalt laia ruumi, et miski tema liigutusi ei segaks ja igapäevane hooldus saaks toimuda aeglaselt ja mugavalt.

Kuidas mähet õigesti vahetada

Enne alustamist on tähtis oma beebiga rahulikult rääkida ja selgitada, mis  toimuma hakkab. „Näe, mu armas! Siin on su mähkmed. Vaata seda armast karu nende peal! Sul saab olema nendes väga mugav. Varsti oled sa kuiv. Jah! Sa nõustud! Läki!“

Nüüd paneme tähele, kuidas mähkmeid õigesti vahetada. Aseta beebi seljale lamama. Nüüd pane oma käsi tema põlvede alla ja tõsta jalad üles nii et saad musta mähkme ära võtta. Pea meeles, et vastsündinud beebit ei tohi tõsta pahkluudest. Hoia õrnalt kinni tema õlast ja jalga põlvest ning keera ta küljele. Hoia teda seal ja võta must mähe ära. Keera ta tagasi ja pane jalga puhas mähe. Näe, see oli lihtne!

Hoia meeles, et kõike tehakse keerates ja samal ajal tuleb oma beebiga hoida silmsidet ja temaga rääkida. Tagamaks, et beebi lihased areneksid ühtlaselt, püüa beebit keerata vaheldumisi mõlemale küljele.

„Hea töö! Me saime hakkama! Nüüd paneme mähkme kinni, et su väike kõht ja jalad end mugavalt tunneksid. Nüüd on aeg mängida.“

Huggies Elite Soft vastsündinutele mõeldud mähkmed on parimaks viisiks hoolitseda oma beebi õrna naha eest.