Kui beebi sünnib, on kõik tema jaoks uus. Ta alles harjub oma uue elukeskkonnaga. Vastsündinu jaoks on eluliselt tähtis, et ta oleks oma emale väga lähedal. Kuna beebi tundub esimestel elupäevadel väga habras, muretsevad lapsevanemad sageli, kuidas oma beebit hoida – äkki ma teen sulle haiget?
Laste füsioterapeut soovitab, kuidas oma beebit kõige paremini süles hoida nii, et see ei kahjustaks beebi arengut ning oleks talle turvaline
Paarinädalase beebi kael on väga tundlik ja kaitsetu. Beebi ei oska ise oma pead veel hoida, seega on beebi õigesti süles hoidmine väga oluline. Hoia meeles – alguses ei tõsta me teda lihtsalt üles, vaid keerame teda õrnalt. Hoia tema õlga ühe käega ja tema pead teisega. Ära katsu ta kaela, kuna tema kaelalihased on väga nõrgad. Nüüd keera ta õrnalt küljele ning alles siis keera ta oma kätele ja hoia teda horisontaalselt.
Esimestel kuudel ära tõsta teda vertikaalselt, sest see avaldab tema selgroole liigselt survet. Teine beebide jaoks väga tundlik piirkond asub kaenla all – me ei tõsta ega hoia teda kaenla alt. Lisaks ära aseta beebit hoides oma pöidlaid talle kaenla alla. Kui me hoiame teda oma käte vahel, peab üks käsi olema jalgade vahel ja teine üle tema rinna. Mõlemad tema käed peavad olema eespool. Nii tunneb beebi end sinu käte vahel turvaliselt.
Aseta beebi samamoodi maha. Ettevaatlikult aseta ta küljele, hoia samal ajal pead ja seejärel pane ta täielikult pikali. Tee seda aeglaselt.
Iga päev tegutseme me palju – riietame ja vahetame mähkmeid, seega on beebi õigesti hoidmine väga oluline, kuna beebi kasvab ja areneb meie käte vahel. Meie toetame lugupidavat suhtumist.