VIDEO! Beebi sinu käte vahel: Kuidas beebit tõsta?

VIDEO! Beebi sinu käte vahel: Kuidas beebit tõsta?

09. Nov 2018, 11:08

Beebi õigesti tõstmine on tema füüsilise arengu koha pealt oluline. Beebit tõstetakse samamoodi nagu täiskasvanu tõstaks end ise. Kui täiskasvanud tõusevad, keeravad nad end alguses küljele. Ka beebit tõstes tuleb ta keerata küljele ja alles siis üles tõsta. 

Enne, kui hakkad oma beebiga midagi tegema, peaksid temalt küsima: “Kas sa tuled? Kas sa tahad, et võtaksin su sülle?” Nii õpetame talle juba algusest peale, et ta on samuti isiksus. Küsides oma beebilt, kas ta soovib meiega midagi teha, näitame välja oma austust tema suhtes ning õpetame teda teadvustama oma keha ja maailma tema ümber. Me võime iga kord teda tõstma hakates kasutada lihtsat käteviibutust – “tule!” Kasutame seda liigutust iga kord, kui soovime teda tõsta. Nii ta teab, mis toimub.

Enne tõstmist, liiguta beebi keha keskele. Ühe käega võta tema õlast kinni ja teisega toeta tema pead. Beebi käed peaksid olema tema ees. Tõsta nüüd oma vaba käega tema peput ja ongi tehtud. Hoia beebit kaldus, et tema seljale ei oleks liiga suurt survet. Selliselt hoitakse eelkõige just vastsündinuid. Nii on väga mugav õõtsutada. Pane ta tagasi samamoodi – enne pane pepu maha ja alles siis tema pea.

Teine viis beebit tõsta on ta enda kätele veeretada. Hoia beebit oma kätega õlgadest ja veereta ta ühele käele nii, et sa hoiaksid teda kaenla alt. Teine käsi on tema jalgade vahel ja hoiab tema kõhtu. Mõlemad tema käed peaksid olema tema ees ja beebi sinule hästi lähedal. Sellest asendist on väga lihtne keerata ta seljale ja panna tagasi pikali. 

Hoia beebit kõhuli oma kätel. Ühe käega hoia teda kaenla alt ja õlast, teisega hoia tema jalgu ja aseta ta pepu ees asemele. Hoia tema pead ja aseta ta tasakesi küljele ning seejärel täiesti pikali. Võta oma käed õrnalt ära ja säti tema pea keskele.