VIDEO! Beebi sinu käte vahel

VIDEO! Beebi sinu käte vahel

16. Apr 2018, 09:27

Esimesest elupäevast peale on beebi iseseisev inimene, kes väärib lugupidamist. See, kuidas me oma last puudutame või kuidas teda riietame, temaga mängime ja räägime, kujundab tema maailmatunnetust. Kas maailm saab olema turvaline, soe ja armastusest tulvil?

 

Puudutamine saab olla väga erisugune

Esimestel elukuudel naudib  beebi väga õrnasid ja armastavaid puudutusi. Vii igapäevaseid tegevusi läbi aeglaselt, rahulikult ja pehmelt. Beebi kogeb maailma läbi puudutuse. Tema rütm on aeglasem. Ta alles õpib end ümbritsevat tundma.

Ära kiirusta, tee kõike armastusega

Me ei taha, et igapäevased toimetused nagu riiete ja mähkmete vahetamine, söötmine ja kõik muu oleks kui kohustus või raske töö. Me tahame, et meie beebi mõistaks, et tema on nendes tegevustes täpselt sama oluline. Ta ei lama lihtsalt seal ja ei oota, et see saaks läbi. Me tahame, et ta teaks, et ta on kellegi jaoks huvitav ja me hoolime sellest, kuidas ta end tunneb.

Hoia meeles – kõige tähtsam on sinu suhtumine. Tundlikkus, õrnus ja beebi vajaduste kuulamine – need on lapsevanema kõige olulisemad oskused. 

 

Meie väärtustame lugupidavat suhtumist!