Vastsündinu vannitamine

Vastsündinu vannitamine

12. Jan 2018, 14:10

Kas sa mäletad beebilõhna? Seda mõnusat ja unikaalset lõhna, mis ümbritseb vastsündinuid?

See lõhn kaob küll kiiresti, aga jääb meie mällu väga pikaks ajaks. Ning paljudel beebidel on see lõhn eriti hästi tuntav just pärast vanniskäiku. Beebi esimesed vannitamised võivad tunduda veidi hirmsatena - ta on ju nii väike! Õnneks on enamasti selle jaoks toredad sünnitusmaja töötajad, kes appi ruttavad ja oma tuge ning nõuandeid pakuvad. Koju jõudmise ajaks tunnevad vastsed vanemad end tavaliselt juba kindlamatena ning vannitamisest saab kogu pere jaoks üks tore rituaal.

Sellegi poolest ei ole vaja beebit vannitada igapäevaselt. Seda sel lihtsal põhjusel, et see võib ta nahka liigselt kuivatada. Seega nendel päevadel, mis vannitamiste vahele jäävad, piisab vaid beebi õrnast pesemisest märja rätiku või spetsiaalse pehme käsnaga.

Ära unusta puhastamast beebi kaela, kõrvataguseid ning ka kõiki tema imearmsaid voldivahesid, mis ta kätel ning jalgadel olla võivad. Kui märkad ärritust beebi suguelundite ümber, siis võta hetk mõtlemaks toodetele, mida beebil kasutad (eriti nende koostisosadele) ja sellele, kui tihti mähkmeid vahetad. Tavaliselt aitab ärrituse vastu võidelda tihedam mähkmevahetus ja looduslike hoolitsusvahendite kasutamine.

Ära ehmu, kui vastsündinu nahk ei ole nii ideaalne nagu reklaamides. Reaalsus on see, et beebi nahk võib ketendada, olla punakate laikudega, omada kollakamaid kohtasid ning tihtipeale olla ka karvane kõige kummalisematest kohtadest - näiteks kõrvade pealt! Selleks, et nahatoon ühtlustuks kulub lihtsalt veidi aega.

Seni naudi oma imelist beebit ja tema beebilõhna! :)

20180215141046-18171.jpg