Vastsündinu naha eest hoolitsemine

Vastsündinu naha eest hoolitsemine

16. Mar 2019, 09:30 Huggies Huggies

Tihtipeale kasutatakse pehmest nahast rääkides võrdlust “pehme nagu beebi pepu”. Ideaalses maailmas ongi see nii, aga paljud emad teavad, et tegelikkus võib olla erinev.

Inimesel on kolm nahakihti.

Epidermis ehk marrasnahk - naha pealmine ja kaitsev kiht
Dermis ehk pärisnahk
Hüpodermis ehk alusnahk

Varasemalt räägiti, et nahal on vaid üks ülesanne - meid kaitsta. Tänaseks on selge, et nahk mängib meie jaoks kordades suuremat rolli.

Jah, nahk kaitseb meid näiteks bakterite, viiruste ja UV kiirguse eest, kuid ühtlasi aitab nahk meil hoida vajalikku kehatemperatuuri, sünteesib D-vitamiini ning mõistagi aitab meil tunnetada meid ümbritsevat maailma. 

Eelmainitud funktsioonid on samad nii täiskasvanutele kui lastele. Ometigi on laste nahk kordades õrnem ja haavatavam, mis tähendab, et vanemad peavad selle eest erilist hoolt kandma.

Vastsündinu nahk on täiskasvanu omast viis korda õhem. Seetõttu on see väga vastuvõtlik välistele mõjutajatele. Samal ajal pole vastsündinu nahk veel täielikult võimeline kehasoojust reguleerima, mis tähendab, et beebi võib kas väga kiiresti ülekuumeneda või vastupidi - tunda külma.

Kuna beebi nahk on nõnda õhuke ja õrn, siis imendub sinna kordades kergemini ka kõik, mis sellele määritakse. Seetõttu tuleks vastsündinu jaoks valitud tooteid valida väga hoolikalt.

Kuidas vastsündinu naha eest hoolt kanda?

- Hoia kodus parajat õhutemperatuuri, et lapsel poleks ei liialt soe ega külm. Kontrolli aeg-ajalt kuklalt lapse temperatuuri.
- Ära vannita last igapäevaselt. See kuivatab ta nahka. Piisab kui puhastad iga mähkmevahetuse ajal beebi mähkmepiirkonda.
- Beebi eest hoolitsedes ära unusta ka ta pisikesi nahavoldikesi!
- Lase beebil nautida õhuvanne!
- Vali mähkmed, mis on tehtud pehmest ja kvaliteetsest materjalist ning lasevad lapse nahal korralikult hingata.

Millised on vastsündinule sobivad mähkmed?

Huggies® Elite Soft on loonud mähkmed, mis sobivad just vastsündinutele, kelle nahk on õrn ja vajab spetsiaalset kaitset ning eriti pehmet ja mugavat mähet.

Uutel Huggies® Elite Soft mähkmetel on ka spetsiaalne imav SoftAbsorb kiht, mis imab sekundiga niiskust ja vedelikku ning aitab seeläbi beebi nahal kuivana püsida.

Huggies® Elite Soft mähkmetel on ka spetsiaalne sisetasku, mis aitab ennetada mähkmesisu lekkimist. Ühtlasi on mähkmetel ka niiskusindikaator, mis aitab vanematel hinnata millal tuleks mähet vahetada!*

*Mähe aitab beebi nahka hoida kuivana kuni 12 tundi