Vastsündinu hingamine

Vastsündinu hingamine

23. Apr 2018, 10:26

Su beebi on veetnud üheksa kuud keset vett. Ta on teinud ära suure töö, et emakast siia ilma tulla. Ära muretse, et beebi siin hakkama ei saa - tal on tugevad instinktid, mis aitavad tal uute olukordadega kohaneda.

Vastsündinu kõige tugevamad instinktid on otsida süüa ja ema lähedust. Sellele järgnevad oskus tähele panna ja abi kutsuda ehk siis nutta.  Laps hakkab kohe pärast sünnitust rinda otsima ja kui sa oma sõrme tema peopessa paned, haarab ta sellest kinni. 

Kas sa muretsed vastsündinu hingamise pärast?

Nohisemine või ebaühtlane hingamine on esimestel päevadel normaalne. Sellest hoolimata on paljud emad selle pärast mures. Paljud tunnistavad, et ööl pärast sünnitust ei suutnud nad magada ja kontrollisid pidevalt lapse hingamist. 

Ürita mitte muretseda. Tema hingamisteed ja kopsud hakkasid just iseseisvalt tööd tegema ja alles tutvuvad õhuga, mis on päris kuiv kui võrrelda seda keskkonnaga, milles beebi senini kasvas. 

Lapsed võivad hingamise ajal nohiseda, sest nad hingavad läbi nina. See on väga oluline, sest nii saab laps samal ajal hingata ja rinnast süüa. Nina kaudu hingamisega võib kaasneda vilistamine ja ragin. Mõnikord ka norskamine.

Kui sa käe lapse rindkerele paned, võid tunda kerget vibreerimist. See on normaalne. Beebi harjub hingamisega mitu kuud. Alguses võib see olla ebaühtlane ja ka see on normaalne. Kui sa oled endiselt oma vastsündinu hingamise pärast mures, konsulteeri oma arstiga.

Miks beebi luksub?

Luksumine ei põhjusta lapsele mitte mingisugust ebamugavust. Beebi luksub juba ema kõhus. Samuti ei ole midagi halvasti, kui laps pärast söömist toitu veidi välja ajab.  

Mõni laps ajab toitu tagasi rohkem kui teine. Aja jooksul see paraneb. Lapse kasvamisega pikeneb ka söögitoru. Hoia igaks juhuks alati käeulatuses üks rätik, mille saad lapsele alati alla panna, et vältida pidevat mööbli ja riiete pesemist.  

Kas beebit tuleks krooksutada?

Kui beebi sünnib on ta magu veel väga väike. Esimese 24 tunni jooksul saab ta ema käest ainult ternespiima, mis sisaldab endas palju toitaineid ja antikehasid. See kaitseb vastsündinut. Kuigi seda on koguseliselt vähe, on seda täpselt nii palju, kui beebil hetkel vaja läheb. Aja jooksul suureneb beebi magu ja ühtlasi ka ema rindade piimatootlus. Mõni päev pärast sünnitust tekib ema rinda nii-öelda pärispiim.  Alguses jõuab beebi juua korraga vähe, sest tema lõug ja suu ei ole veel imemisega harjuda jõudnud. Esimesed imetamised võivad päris pikalt kesta. Söömise käigus võib beebi õhku alla neelata ja see võib teda ennast ebamugavalt tundma panna. Aita tal krooksutamise abil sellest õhust vabaneda. Aseta laps imetamise lõppedes vertikaalsesse asendisse - näiteks võta ta püstiselt enda vastu sülle ja pane oma õlale tema suu alla igaks juhuks üks rätik. Võid kaasa aidata ka õrnalt vastu tema selga patsutades.

 

Huggies® Elite Soft mähkmed tagavad beebile eriti õrna hoolitsuse ja mugavustunde!

20180423112500-85485.jpg