Väikeste beebide suur probleem - mähkmedermatiit

Väikeste beebide suur probleem - mähkmedermatiit

18. Mar 2018, 14:04

Mähkmedermatiit ehk laiemalt tuntud mähkmelööve on beebide seas üks levinumaid nahahaigusi ning mitte keegi pole selle eest täielikult kaitstut. See-eest on vanematel võimalik teha üsna palju enda poolt, et vähendada selle tekkimise riski.

Millised on mähkmedermatiidi sümptomid?

- kergelt ärritunud nahk mähkmepiirkonnas. Kui beebi mähkmepiirkonnas on vaid mõningaid roosakaid-helepunaseid laike, siis tunneb beebi end suure tõenäosusega tavapäraselt ning ärritus segab teda vaid pissides ning kui mähet ei vahetata õigeaegselt.

- tugev ärritus mähkmepiirkonnas. Kui ärritunud piirkonnad on erepunased ja nahk veidi paistes, siis tunneb suure tõenäosusega ka beebi end ebamugavalt, mis võib kaasa tuua ka tavapärasest virilama oleku. Tugeva ärritus võib levida ka mähkmepiirkonnast väljapoole jalgadele ning kõhule.

Kui tugeva ärritusega kaasneb ka palavik, tuleks kindlasti ühendust võtta perearstiga kuna see võib viidata tekkinud põletikule! 

Mis põhjustab mähkmelöövet?

Uriin

Kui mähet ei vahetata piisava sagedusega (või on tegu halva imemimisvõimega mähkmega) jääb beebi nahk kontakti uriiniga ning selles leiduvad bakterid asuvad tööle ning ärritavad nahka. 

Ekseem

Ekseem ja atoopiline dermatiit muudavad beebi naha eriti kuivaks ning annavad ka suurema eelduse mähkmedermatiidi tekkeks.

Allergia

On võimalik, et beebi on mõnele kasutatavale tootele/selle koostisosadele allergiline, mis sunnib ta organismi reageerima, mille tulemusel tekivad ärritus ja paistetud. 

Enamasti on beebide puhul säärasteks toodeteks seebid, õlid, kreemid, pesuvahendid.

Tsingi puudulikkus

Peamiselt esineb seda enneaegsetel beebidel ning sellega kaasneb ärritus mähkmepiirkonnas, suuümbruses ning kätel. 

20180318150332-76969.jpg

Kuidas mähkmelöövet ravida?


Kui tegu on kerge lööbega pole tihtipeale spetsiaalset ravi vaja. Piisab sellest, kui vahetada mähkmeid maksimaalselt iga kahe tunni tagant, vältida pesuvahendeid, mis sisaldavad endas seepi ja lasta beebil võtta palju õhuvanne. Pärast pesu ära hõõru beebi peput rätikuga kuivaks vaid kuivata teda õrnalt patsutades. 

Mähkmelööbe esinemise ajal eelista beebil kasutada ühe suuruse võrra suuremaid mähkmeid, et tal oleks mugavam ning määri mähkmevahetuse ajal ta mähkmepiirkonnale ka tsinksalvi.  

Sellise koduse raviga peaks lööve maksimaalselt viie päevaga mööduma. 

20180318150351-85347.jpg


Kui beebil tekib lisaks nahaärritusele ka palavik, lööbele lisanduvad haavandid või lööve ei allu ka pärast viiendat päeva kodusele ravile, siis tuleb kindlasti võtta ühendust arstiga!


Huggies® Elite Soft mähkmed - imepehmed mähkmed SoftAbsorb kihiga, mis imab vedela väljaheite ja niiskuse sekunditega!



20180318150232-71462.jpg