Topeltkoguses rõõmu

Topeltkoguses rõõmu

27. Mar 2018, 19:20

Uudis mitmikrasedusest võib tulevasi lapsevanemaid esiti ehmatada. Rõõm on küll samuti mitmekordne, aga niisamuti ka pähe tekkivad mured ja küsimused. Ning tihti pole suurt abi ka lähikondlastest, kes hea nõu asemel hoopis hirmutama hakkavad.

Mitmikute perre lisandumine ei tähenda mitmekordset õudust. See tähendab lihtsalt, et kõike on veidi rohkem ja samal ajal. Kaksikute või kolmikute saamine muudab vanemad väga kiirelt ajaplaneerimise meistriteks. Rahuldada pole vaja mitte vaid ühe beebi vajadusi vaid kahe/kolme. Enamasti tekib tasakaal ja rütm üsna kiiresti. Isegi kui elu ise tundub endiselt kaootilisena.

Mis on üksik ja mitmikraseduse peamine vahe?

Mitmikrasedus vajab suuremat arstide järelvalvet kuna omab suuremaid komplikatsioone. Samuti on mitmikraseduse puhul suurem võimalus, et sünnitus leiab aset enne märgitud sünnitähtaega. Kui minevikus oli lubatud mitmikke sünnitada vaid keisrilõike abil, siis tänapäeval on meditsiin kaugemale jõudnud ja komplikatsioonide puudumisel võib naine kaksikud ilmale tuua vaginaalsel teel. 

Läti ämmaemandad soovitavad kaksikraseduse puhul kaaluda ka personaalse ämmaemanda palkamist.

Suuresti seetõttu, et kaksikrasedus toob endaga kaasa niigi palju teadmatut, küsimusi ja ettearvamusi, et niiviisi on tulevasel emal vähemalt üks kindel tugipunkt. 

Samuti oleks hea juba enne beebide sündimist tulevane elukorraldus läbi mõelda. Kuidas hakkavad välja nägema ööd? Kuskohas beebid magavad? Kuidas kaaslasega üksteisele piisavalt puhkehetki võimaldate? Kelle hoolde beebid vajadusel jätta julgete? 

Ühtlasi on hea juba enne sünnitust võtta ühendust imetamisnõustajaga saamaks infot tandemimetamise kohta.

Mis puudutab beebidele vajalike asjade varumist, siis ürita ka sellega ühele poole saada enne nendi sündi. Hiljem oled juba liialt hõivatud mööda poode kondamiseks ja erinevate toodete võrdlemiseks. Varudes riideid ja esmatarbekaupu ära unusta, et muuhulgas hakkab teil topelt kuluma ka mähkmeid!


20180402192319-34807.jpg

Mis peamine: ära karda küsida abi. Paljud tänapäeva emad tunnevad endil meeletut survet ise hakkama saada. Iseseisvus on hea. Ent uhkuse nimel läbipõlemise äärel olev ema mitte.

Kui tunned, et oled liialt väsinud ja avastad õhtul, et pole päeva jooksul midagi söönud - palu abi! Emalt, õelt-vennalt, partnerilt, kasvõi naabrilt. Inimesed on vastutulelikumad, kui arvata oskad. Ning sinu heaolu on su beebide heaolu jaoks hädavajalik. Seega ära unusta puhata, värske õhu käes liigutada, piisavalt vedelikku tarbida ning korralikult süüa!

Ning ära muretse liialt: Sinust saab suurepärane ema, kes saab kogeda midagi erakordset - mitmekordset rõõmu ja armastust!

20180402192340-38340.jpg