Sünnitusvalu leevendamine

Sünnitusvalu leevendamine

11. Apr 2018, 15:33

Sünnitus on iga naise elus üks oluline hetk, mida täidab suur vastuolu. Omavahel on seotud positiivsed emotsioonid beebiga kohtumise üle kui ka hirm ja valu. Selleks, et mitte lasta viimasel kahel meie üle võimust võtta on tähtis mõista, et üsna palju saame oma heaolu nimel ära teha ka ise. 

Jah, sünnitus toob endaga kaasa emakakokkutõmbed ja vähemal või rohkemal määral valu. Õnneks leidub selle valuga hakkama saamiseks ka erinevaid meetodeid ja just nendel täna keskendumegi. 

Oleks hea, kui viiksid end juba enne sünnituse algust kurssi erinevate viisidega, kuidas end sünniprotsessi ajal aidata. Sellegi poolest ei tasu endale liialt kindlat plaani luua, sest võib juhtuda, et meetod mis enne sünnitust meelepärasena tundub, osutub protsessi enda ajal väljakannatamatuks. Seega hoia oma meel avatud!

- Lase end lõdvaks

Ära Veeda kokkutõmmete vahelist aega krampis olekus ega hirmus järgmise kokkutõmbe ees. Jälgi oma hingamist, ürita oma keha lõdvana hoida ja tuleta endale meelde, et iga kokkutõmme viib sind beebiga kohtumisele ühe sammu võrra lähemale.

- Muusika

Ürita kokkutõmmete asemel keskenduda millelegi muule. Pane mängima muusika, mis seostub sulle õnnelike ja tähenduslike hetkedega ning keskendu sellele. Laula kaasa, kuula tähelepanelikult sõnu, kui vähegi suudad siis õõtsuta end kergelt muusikarütmis.

- Hingamine

Leia kokkutõmmete ajal enda jaoks sobiv hingamisrütm ja järgi seda. Kui see sind aitab, siis hinga valjult ja kasuta hingamisel ka häälitsusi nagu “uuuhhhhhhh” või “ooooooo”. Kokkutõmmete üle hingamine ei ole vaid linnamüüt. See vajab lihtsalt keskendumist ja oma keha kuulamist. 

20180411153825-44035.jpg

- Liigutamine

Kuigi valude ajal võib kõige meeldivana tunduda voodis lesimine, siis ürita võimaluse korral end siiski liigutada. Kõnni ringi, õõtsuta end veidi, kasuta võimlemispalli. Need meetodid ei aita mitte ainult valu leevendada vaid töötavad kaasa ka sünniprotsessi kiirendamisele ning abistavad beebit sünnikanalites edasi liikumisel. 

- Valgus

 Soovi korral palu ruumis olevat valgust vähendada. Hämaramas on inimesed tihtipeale rahulikumad ja suudavad sügavamalt hingata ning kogevad vähem stressi. 

 - Vesi

 Soe vesi võib valu leevendamisel korda saata imesid. Kui sa vanni minna ei soovi või su sünnitusmaja seda võimalust ei paku, siis katseta seda näiteks mõneminutilise duši all olemisega.

 - Massaaž

Kui sinuga on sünnitusel kaasas ka partner, siis lase tal rahulikus tempos sinu alaselga masseerida. Juhul, kui olete koos käinud ka sünnituseks ettevalmistavates loengutes, siis on ilmselt käes õige hetk teoorias õpitut praktikas kasutada. 

 - Padjad

 Nii üllatav, kui see ka poleks võivad just padjad muuta sünnituskogemuse kordades meeldivamaks. Võta need abiks erinevate asendite sissevõtmisel, suru Neisse oma küüned või lihtsalt karju nendesse, kui tundub, et see võiks sind aidata!

20180411153940-46878.jpg