Sinu beebi õpib istuma, kõndima ja roomama

Sinu beebi õpib istuma, kõndima ja roomama

08. Oct 2018, 07:59 Huggies Huggies

Millal õpib beebi roomama ja istuma ning millal kõndima?

Laps hakkab enamasti roomama umbes 8-9 kuuselt ja seejärel istuma. 

Suurem osa beebidest hakkab istuma ja roomama umbes samal perioodil. Mõni alustab roomamisest, mõni istumisest - see on väga individuaalne. 

Käpuli asend tugevdab lapse selga, lihaseid ja liigeseid ja valmistab keha ette püstiste asendite jaoks. Seetõttu on kasulik lasta lapsel roomata nii palju kui ta soovib!

See asend arendab lapse lihaseid sümmeetriliselt. Kui laps roomab asümeetriliselt (eelistab ühte külge), tuleks last sättida nii, et ta kasutaks mõlemat kehapoolt.

Pärast istuma hakkamist (umbes 8-9 kuuselt) läheb veel veidi aega enne, kui ta püsti seisma tõuseb. 

Lapse arengut ei tohiks tagant sundida! Teda ei tohiks istuma panna seni, kuni ta ise selleks valmis ei ole ja seda iseseisvalt teha ei suuda. 

Üldiselt räägitakse, et laps hakkab kõndima umbes 1-aastaselt. Sellegi poolest ei tohiks seda oma peas kindla ajalise piiranguna võtta. Laps võib väga hästi oma esimesed sammud teha ka alles 1,5 aastaselt. 

Kuni sinnani ei ole vaja muretseda, vaid jälgida, et lapse areng oleks normaalne ja uurida, kuidas seda toetada saaks. Iga lapse areng on individuaalne!

Lapsele  tuleks aega anda. Ta peab iga arenguetapi jaoks valmis olema enne, kui ta järgmise juurde liigub. 

Lapsevanemad peaksid olema teadlikud, kuidas oma lapse arengule kaasa aidata ja milline peaks olema temale ohutu keskkond.

Millal hakkas sinu laps istuma, roomama ja kõndima?


Aktiivsete beebide turvalisuse eest kutsub hoolitsema Huggies Pants – püksmähkmed väikesteks ja suurteks mängudeks ja vallatusteks!

20180507090335-92053.jpg