Tihti öeldakse, et teise trimestri ajal ümbritseb rasedaid naisi teatud sära. Vere suurenenud üldmaht ning naha rasueritus annavad nahale kauni sära ja kuma, mida kommenteerivad sõbrad ja isegi võõrad. Nahk ei ole ainus, mis raseduse ajal ilusamaks võib muutuda – ka juuksed muutuvad paksemaks. Neile, kellel on olnud probleeme õhukeste juustega, kingib rasedus unelmate soengu. Kui sa kuulud nende hulka, keda looduse poolt paksude juustega õnnistatud pole, võid raseduse jooksul unustada, millised su juuksed varem välja nägid ning panna ennast arvama, et see kaunis lakk on igavesti sinu.
Siis, kusagil kolme ja kuue rasedusjärgse kuu järel, jõuab reaalsus tõeliselt kohale. Selleks ajaks on uus elukorraldus koos väikese beebiga juba täies hoos ja seega oled sa tõenäoliselt korralikult kurnatud. Sa pole ilmselt juba kuid kauem maganud kui paar tundi korraga. Sa vahetad päevad läbi mähkmeid, pühid õlgadelt beebioksed ning unustad absoluutselt kõik ära (kõigile värsketele emadele omane joon).
Viimaks leiad sa aja vannis liguneda, või vähemalt kiirelt duši alla hüpata, mis saab rikutud, kui sa avastad, et sinu šampoonireklaami meenutav juuksepahmakas hakkab tasapisi hõrenema. Samal ajal kui sa pead pesed, jäävad sulle pihku suured juuksetuustid. Lisaks unepuudusele ja värskele emale omasele hormonaalsele tundlikkusele võib selline avastus mõjuda tõeliselt kurvastavalt. Sulle võib tunduda, et kõik su juuksed kukuvad peast, kuid ära muretse – ei kuku.
Keskmisest peast langeb päeva jooksul välja 100 juuksekarva, mis kõlab nagu seda oleks palju, kuid tegelikkuses on see vaevumärgatav. Raseduse ajal suurenev östrogeenitase takistab nende 100 juuksekarva väljalangemist, nii et alles jääb oluliselt paksem juus, kui tavaliselt. Mõned kuud pärast sünnitust kahaneb östrogeenitase sinu kehas endiseks ning juuksed hakkavad taas endises tempos välja langema. Väljalangemist ootavaid juuksekarvu on nüüd nii palju, et see võib esialgu näida küllaltki ekstreemsena. Paanikaks pole aga põhjust – see on täiesti normaalne.
Pea 50 protsenti emadest kogevad sünnitusjärgset juuste väljalangemist. Juuste raseduseelse tiheduse taastumine võib võtta kuni aasta.
Kui sinu elutud ja peadligi hoidvad juuksed teevad sulle üleminekuperioodi ajal muret või mõjuvad sinu enesekindlust, võib tervemate juuste nimel abi olla järgmistest sammudest:
Toitu tasakaalukalt ning veendu, et saad söödud toidust kätte kõik vajalikud vitamiinid ning mineraalid. Värske emana on see nii või naa oluline, kuid lisamotivatsiooni nimel võid meeles pidada, et juuste väljalangemine võib vitamiinipuudulikkuse tõttu veelgi suureneda.
Kaubanduses on saadaval erinevaid juuksekasvu soodustavaid ning volüümiandvaid tooteid, nii et miks mitte proovida kohevustandvat šampooni või juuksevahtu, et juuste väljanägemist parandada?
Püüa juustega õrnalt ümber käia. Föönitamine, sirgendamine ja liigne harjamine võivad suurendada välja langevate juuksekarvade hulka. „Õnneks“ ei ole sul värske emana nende luksuste jaoks nii või teisiti aega!
Kui sinu juuksed valmistavad sulle siiski meelehärmi, pea nõu oma juuksuriga. Tema peaks oskama soovitada sulle lõikust või soengut, mis sind juuste taastumise hetkeni hädast välja aitab.
Kui juuste väljalangemine tundub sulle ekstreemselt suur või tekkima hakkavad kiilad laigud, on mõistlik konsulteerida arstiga.
Mis kõige olulisem, ära lase juuste väljalangemisel endal stressi põhjustada. See on täiesti normaalne ning paljud naised kogevad seda. Lihtsalt naudi elu oma imearmsa beebiga ning sinu juuksed taastuvad enne, kui sa märgatagi jõuad.
(Allikas: Bellybelly.com.au)
Kas Sina märkasid raseduse ajal, et juuksed on paksemad ja ilusamad, mõnda aega pärast sünnitust aga, et juuksed langevad välja?