Öine voodimärgamine - probleem, milele panevad tavaliselt diagnoosi arstid, mitte vanemad

Öine voodimärgamine - probleem, milele panevad tavaliselt diagnoosi arstid, mitte vanemad

30. Jun 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas Sa mõtled, mis toimub Sinu näiliselt suure lapsega? Ja ei ole selgusele jõudnud, kas voodimärgamine une ajal on normaalne nähtus või see on probleem, millega tuleks tegeleda? Mis on enurees ja millal see algab- sellest räägib Lastehaigla uroloog Natālija Bozotova ja laste neuroloog Baiba Norīte Lapsiņa.

Mis on öine enurees?

Mähkmete kasutamine on juba seljataha jäänud ja laps hakkab järsku voodit märgama. Meie, emad, vahetame vaikselt voodiriided ja lapse riided ära ja arvame, et see on selline asi, millest ei ole vaja teistele rääkida. Aga tegelikult see nii ei ole. 

Vanematel puudub sageli selle kohta informatsioon ja ei olegi selge, kas see on ajutine probleem või haigus.

Öine enurees on haigus - diagnoos kinnitatakse kui laps on vähemalt 5-5.5 aastane. Sellest võib rääkida kui diagnoosist siis, kui voodimärgamiseks ei ole ühtegi teist põhjust.

Selle probleemi all kannatab maailmas umbes 5-7 miljonit last. Pidage meeles, et on olemas kahte tüüpi enureesi:

  • Esmane enurees, mis on rohkem seotud uroloogiliste probleemidega.
  • Teisene enurees on seotud neurolooiaga, sest see algab tavaliselt ajal, kui laps on mähkmete kasutamise lõpetanud. Tihti on see seotud stressiga, emotsioonidega ja vahel ka kuseteede infektsioonidega.

Lisaks märja voodi poolt põhjustatud vaevustele tunnevad lapsed masendust ka sellest, et nad ei tea, et nad ei ole ainukesed, kes maailmas selle hädaga kimpus on.

Lapsega ei tohiks selles olukorras riielda ja ära muretse selle pärast liigselt, eriti kui laps on veel äsja mähkmetele "head aega" öelnud.

Kolmeaastastel võib öist voodi märgamist ette tulla. Läbi une kuseteede kontrollimine tuleb alles veidi hiljem - umbes 5-aastased tõesti kontrollivad öösel oma põit. Kui lapsel voodi märgamist tihti ette tuleb, vähenda enne und tarbitava vedeliku kogust või pöördu otse spetsialisti poole.

Emmede Klubi

 20130509160314-59145.jpg

DryNites ® imavad ööpüksid on loodud, et lihtsustada laste öise enureesi ( voodimärgamise) ravi ja aidata lastel taaastuda.

Öine voodimärgamine mõjutab paljusid lapsi vanuses 4-14 aastat. DryNites ® pakub nendele lastele diskreetset abi!

  • DryNites ® imab niiskust, kaitstes sellega lapse riideid ja voodipesu!
  • Nad näevad välja nagu aluspesu. Laps võib neid kergesti riiete või pidžaama all kanda!
  • Märkamatud, kuid imavad ööpüksid võimaldavad lapsel laagrisse või sõprade juurde ööseks minna, ilma, et keegi tema probleemist teada saaks.
  • DryNites ® on mõeldud nii poistele ja tüdrukutele. Tüdrukute püksid on kaunistatud liblikatega, kuid poiste omad lahedate jalgratastega!