Ohutusreeglid veekogu ääres

Ohutusreeglid veekogu ääres

08. Aug 2018, 10:50 Huggies Huggies

Lapsed armastavad vees mängimist. Paraku kujutab vesi endast ka üsna suurt ohtu. Ometigi saaks paljusid õnnetusi ära hoida, kui järgida mõnda lihtsat reeglit. Jagame neid täna ka Sinuga.

Reegel number üks: Ära kaota oma last kunagi silmist kui ta vees on

Piisab vaid 25. sekundist, et väikelaps upuks. Seda ka madalas vees (näiteks beebibasseinis).

Lapsed, kes ei oska veel väga hästi ujuda või alles õpivad, vajavad vees olles või veekogu juures mängides pidevat järelvalvet. See tähendab, et nendega viibiv täiskasvanu peaks olema nende läheduses ja osutama neile 100% oma tähelepanust. Seda olenemata lapse vanusest. Igas vanuses lapsed võivad vees millessegi takerduda, ootamatult väsida või sattuda paanikasse. Ei tasu eeldada, et kuuled oma last häda korral sind hüüdmas ja nutmas. Enamik lapsi ja täiskasvanuid upuvad kiirelt ning vaikselt.

Reegel number kaks: Ignoreeri oma telefoni

Tee endaga kokkulepe: veekogu läheduses pane oma telefon hääletu peale ning kotti ja hoiagi seda seal. Mõned sekundid, mis kuluvad Facebookis sõpradega chattimiseks on piisavalt pikad, et su laps jõuaks vee alla vajuda. See ei tähenda, et telefon peaks näiteks hoopiski koju jääma. Vastupidi. Selle aku võiks olla täis laetud, et vajaduse korral helistada ja abi kutsuda.

Reegel number kolm: Ära looda liigselt ujumiskätiste, täispuhutavate rõngaste ega madratsite peale.

Kui su laps ei oska veel ujuda, siis on selge, et lased tal midagi neist kasutada. Ent ei tasu unustada, et pead siiski pidevalt lapse kõrval olema, mitte laskma tal üksinda hulpima minna. Kui mingit abivahendit eelistada, siis õiges suuruses valitud ujumisvesti.

Reegel number neli: Pane oma laps kirja ujumistundidesse

Mis vanuses võiksid lapsed ujuma õppida? The American Academy of Pediatrics (AAP) leiab, et kõik nelja aastased lapsed võiksid juba alustada ujuma õppimist. Kuid ära unusta, et kuigi laps võib basseinis tunduda enesekindel, ei pruugi see rakenduda suuremates veekogudes (ning ka basseinis võib ette tulla ootamatusi), mistõttu vajab ta siiski sinu valvet ja tähelepanu.

Reegel number viis: Pane ka vanemad lapsed rakkesse

Lisakaitsena soovitatakse ka seda, et lapsed kasutaksid omavahel sõbrasüsteemi. Pane oma laps tiimi õe/venna/sugulase või mõne sõbraga ning seleta, et iga laps peab teadma, kus ta kaaslane parasjagu on. Ära unusta, et see meetod ei asenda mingilgi moel täiskasvanu järelvalvet vaid toimib lihtsalt ettevaatusabinõuna.

Reegel number kuus: Suurema kogunemise korral määrake vetelpäästja

Juhul kui satute mõnele tähistamisele, mis leiab aset veekogu ääres või veepargis, määrake alati üks vanem vetelpäästjaks. Võite teha näiteks 15. või 30. minutilisi vahetusi. Selle aja jooksul on antud inimese ainsaks ülesandeks jälgida vees toimuvat. Kui lapsi on rohkem kui paar tükki, määrake vetelpäästjaid kaks. Kindlasti ei tohiks vetelpäästjad olla tarbinud alkoholi, mistõttu on parem vägijookide tarbimine üldse jätta selleks ajaks, kui veemängud unustatud ja kõik lapsed veest väljas. 

Reegel number seitse: Tee oma lapsele selgeks mõned põhilised reeglid

Selleks, et asi tema jaoks liialt keeruliseks ei muutu, jää viie reegli juurde: ei mingit jooksmist, basseini sügavasse osasse sukeldumist, inimeste vette lükkamist, teiste vee alla tõmbamist ega vetteminekut ilma, et vanemad teadlikud oleksid. Mitte kunagi.

 Reegel number kaheksa: Õpi esmaabi osutama

Kui juhtub halvim ja sul tuleb uppujat abistada, võib esmaabi osutamine selle inimese elu päästa. Seega, kui sa pole veel vastaval kursusel käinud, siis pane end kirja!

 

Allikas: parents.com

Ära unusta HUGGIES® Little Swimmers® ujumismähkmeid endaga kaasa võtmast, kui lähete basseini, randa või veealaga lõbustusparki!



20181129133000-27044.jpg