Nõuanded lasteaiarühma vahetamiseks

Nõuanded lasteaiarühma vahetamiseks

07. Nov 2018, 13:52 Huggies Huggies

Lasteaiavahetus võib lapses palju küsimusi tekitada. Rääkimata hirmudest, mida tunneb vanem ise - kas laps kohaneb uues rühmas hästi, kas ta leiab ikka uusi sõpru?

Selleks, et kohanemine läheks võimalikult hästi, jagame Sulle täna ka mõningaid näpunäiteid!

1. Seleta lapsele, miks ta peab lasteaeda vahetama
2. Räägi lapsega nagu täiskasvanuga - ära karda, et ta Sind ei mõista
3. Ürita end asetada lapse olukorda ja mõtle, mis sind sellise muutuse juures kõige rohkem hirmutaks - keskendu lapsega rääkides just nendele aspektidele
4. Meenuta olukordi, mil oled ise pidanud suuri muutusi läbima. Jutusta need lapsele ümber. Kas olid kurb? Elevil? Ootusärevust täis? Kuidas olukord lahenes? Aita tal mõista, et ta pole üksi ja Sa mõistad teda!
5. Ära jää esimesel päeval hiljaks! Veel parem - vii laps uude rühma võimalikult vara, et tal oleks võimalik uute ruumidega rahulikult harjuda enne, kui kõik kohale jõuavad ja ruum lärmiga täitub.
6. Kui vähegi võimalik, kutsu aeg-ajalt külla või korralda ühiseid mängimispäevi ka lapse sõpradega eelmisest rühmast. Niiviisi saab ta aru, et tema jaoks kallid inimesed ei kao ta elust ainult rühma vahetamise 
tõttu. 


Aktiivsete beebide turvalisuse eest kutsub hoolitsema Huggies Pants – püksmähkmed väikesteks ja suurteks mängudeks ja vallatusteks!


20181129135351-63423.jpg