Nipid raseduse ajal uinumiseks

Nipid raseduse ajal uinumiseks

28. Oct 2018, 09:52 Huggies Huggies

See on enamat kui ootusärevused ja ettevalmistused beebi tulekuks, mis sul raseduse ajal öösiti magada ei lase. Just siis, kui sa seda kõige enam vajad, võib uni tulla raskelt – magama jäämist segavad beebi surve põiele, eredad unenäod ja valusad kehaliikmed.

Ära heida meelt – meie parimate nippidega võid saada parema une.

Sa võid raseduse esimesel trimestril magada rohkem kui tavaliselt, kuna su keha hoolitseb kasvava beebi eest.

Teisel trimestril, kui hommikune iiveldus ja väsimus kaob, on parim aeg juurutada hea une rutiin, mis aitab viimasel rasedustrimestril, kui suur kõht ja erinevad rasedushädad võivad uinumist raskendada.

Väldi pärastlõunal ja õhtul kofeiiniga jookide, nagu tee, kohv ja coca-cola, joomist. Sooja piima joomine enne und, võib magama jäämisele kaasa aidata.

Söö õhtuti kergeid ja lahjasid sööke, et vältida enne magama minekut ebamugavat täiskõhutunnet ja kõrvetisi.

Tee enne uinumist mõned lihtsad venitusharjutused. Venita mõlemat jalga enda taha, et säärelihaseid pikendada. Tõsta oma käed üle pea ja tee suuri käte ringe, et vereringet ergutada.

Mine enne magama minemist duši alla või ligune vannis.
Ära tekita endale voodis teleka vaatamise harjumust.
Kustuta tuled ja tõmba kardinad ette, et uinumisel oleks tuba täiesti pime.

Kuula rahulikku muusikat. Samad muusikapalad võivad sind ka sünnitusel aidata.

Harjuta sügavat lõdvestumist ja hingamistehnikaid, mida sa perekooli loengutes õppinud oled –need aitavad sul meelt rahustada ja mõtteid mujale viia.

Veendu, et su magamistoa temperatuur on mugav – ni, et sa seda tähele ei pane.  Kui tuba on liiga jahe või palav, muudab see sind rahutuks.

Maga vasakul küljel, et suurtel arteritel ja organitel ei oleks survet. Kasuta ka patju, mis sind toetaks. Proovi erinevaid variatsioone. Võta näiteks 2-3 eriti suurt ja korralikku patja, mis sind seljast toetaks ja lisaks pane üks padi jalgade vahele, et pinget leevendada.

Ära vähkre. Kui sa oled hädas magama jäämisega, pane väike tuli põlema ja kasvõi loe natuke aega, et mõtteid probleemidelt eemale viia.

Vahel võib ka lihtne ümbruse muutus aidata uinuda. Proovi teist voodit või koli diivanile/mugavale tugitoolile koos oma padja ja tekiga magama.

Kui sa ei saanud öösel magada, proovi päeva jooksul uinak teha.

20181128170833-89818.jpg