Beebide jaoks on vesi rahustav ja lõõgastav. On nad ju pikalt ema kõhuski mõnusalt veest ümbritsetud olnud. Ometigi tekitab beebile vee tutvustamine palju küsimusi. Millal? Kui pikalt? Kuidas?
Kõige kergem on ikkagi alustada kodustest vannitamistest. Seega tutvubki beebi veega juba siis, mil oma esimest vanni võtab. Muutmaks protsessi tema jaoks sujuvamaks, aseta ta vette järk-järgult ja lase ta kehal veega harjuda.
Vali vannitamiseks õige aeg. Ära vannita tusast ja üleliia unist beebit. Vali pigem aeg, mil ta on korralikult ärkvel ning heas tujus.
Kontrolli veetemperatuuri. Beebide termoregulatsioon ei ole veel täielikult välja arenenud, mistõttu tuleb sul hoolikalt jälgida, et vesi, millesse beebi asetad, poleks liialt külm ega kuum. Kartes, et basseinivesi on tema jaoks ehk liialt jahe, jälgi beebi huuli. Kui nad muutuvad sinakaks on veetemperatuur tema jaoks ilmselgelt liiga madal.
Loobu ujumiseks mõeldud abivahenditest. Täispuhutavad abivahendid tekitavad nii beebis kui vanemates ennatliku turvatunde ning neid käsitletakse peamiselt siiski mänguasjade, mitte turvavarustusena. Lisaks hoiavad need beebit vertikaalses asendis samas, kui ujuma õppimiseks on parimaks variandiks juba varakult horisontaalses asendis vees olemisega harjunud olla.
Muuda vees olemine beebi jaoks nauditavaks kogemuseks. Naerata talle, kõdista teda. Kui soovid võid üles võtta ka pisikese viisijupi. Kui beebi on veega juba suuremaks sinasõbraks saanud võid teda itsitama ajamiseks ka veidi pritsida. Ürita anda enda poolt kõik, et vannitamise ja ujutamisega seostuksid talle vaid positiivsed emotsioonid.