Täna räägime Sinuga roomamisest! Sellest niivõrd olulisest arenguetapist beebi esimesel eluaastal.
Füsioterapeudid kuulevad tihti emasid rõõmsalt ütlemas, et nende laps ei roomanudki vaid hakkas kohe käputama. Tähelepanuta jäetakse fakt, et roomamine mängib beebi arengus olulist rolli ja selle etapi vahele jätmine ei ole alati positiivne. Lapse roomamise soodustamiseks oleks vaja luua selleks sobiv keskkond.
Miks on roomamine nii tähtis? Roomamisel on väga oluline roll keha tugevdamisel, tasakaalu arenemisel ja isegi sotsiaalsel ning emotsionaalsel arengul.
Roomamine tugevdab tervet keha. Roomates kasutab laps mõlemat kätt ja jalga, et hoida keha kokkupuudet maapinnaga. Töö gravitatsiooni vastu tugevdab lapse kõhu-, õla-, käe- ja jalalihaseid.
Roomamine mängib olulist rolli seljalihaste arengus, mis on hea rühi jaoks väga olulised.
Roomamine mõjutab nägemistaju
Laps liigub ruumis kasutades nägemist, et oma eesmärgini jõuda. Laps vaatab esemeni jõudmiseks nii kaugele enda ette, kui ka enda käte peale. Selle jaoks peab ta oma silmi fokusseerima.
See on hea silmade arengule ja lihastele. Head silmalihased parandavad nägemist. Hea nägemine on oluline, et laps lugema ja kirjutama õpiks.
Roomamine mõjutab lapse sotsiaalset arengut
See tähendab seda, et lapse positiivsed ja negatiivsed emotsioonid väljenduvad sagedamini ja intensiivsemalt. Kui laps hakkab iseseisvalt ringi liikuma, tunneb ta vabadust ja määratleb ise uusi eesmärke, mis omakorda mõjutab lapse enesekindlust.
Eesmärkide seadmine ja nende saavutamine või saavutamata jätmine mõjutab lapse emotsionaalset arengut ning kokkuvõttes mõjutab lapse iseseisvuse ja enesekindluse taju.
Kui laps roomab traditsioonilisel viisil, töötavad ta vasak ja parem ajupoolkera ja keha käsikäes.
Just see on kõige olulisem põhjus, miks roomamine nii oluline on. See aitab lapse koordinatsiooni arengule kaasa.
Huggies ® Pants on supervenivad püksmähkmed, mis on mõeldud lastele, kes on just hakanud istuma, roomama ja kõndima.