Mida varuda lapse lasteaiakappi?

Mida varuda lapse lasteaiakappi?

16. Sep 2019, 11:17 Huggies Huggies

Igal lapsel on lasteaias enamasti oma isiklik kapp, milles hoida oma asju. Aga mis võiks seal kapis leiduda, et ta lasteaiapäevad võimalikult hästi sujuksid?

- Jalanõud, mida on lapsel kerge ise jalga panna! Füsioterapeut Kristina Asonova rõhutab, et jalanõusid ostes ei tohiks lähtuda esimesena mitte nende välimusest, vaid funktsionaalsusest, mugavusest ja õigest suurusest.

- Vahetusriided. Väikelastega juhtub tihti erinevaid äpardusi. Ehk ei jõua laps õigel ajal potile, läheb süües natuke liiga hoogu, määrib end ära kunstiliste tegevuste käigus või mingi muu variant. Seega on hea variant hoida lasteaiakapis alati komplekt riideid, mille vastu saab määrdunud vajadusel vahetada.

- Kamm ja tüdrukutele ka juuksekummid ja klambrid. Mänguhoos ja magades võivad juuksed ikka sassi minna ja on hea, kui lapse kapis on isiklikud vahendid juuste taltsutamiseks. Eriti, et juukseklambritel on kombeks ka omasoodu ära kaduda.

- Juhul kui lasteaias tegeletakse ka sportlike tegevustega, siis võiks kapis olla paar spordijalanõusid. Neid valides lähtu samuti mugavusest ning väldi veidi suuremate jalanõude ostmist mõeldes, et niiviisi saab laps neid kauem kanda. Jalanõu suurus peab vastama lapse reaalsele jalanumbrile.

- Eelmisele punktile jätkuks tuleks sel juhul varuda kappi ka just sportimiseks mõeldud riided. Hea oleks need pakkida eraldi kotti, et laps oskaks neid vajadusel ise tavalistest vahetusriietest eristada.

-Juhul, kui laps alles õpib potil käima, siis kindlasti ka mähkmed ja aluspüksid. Eelista mähkmeid, mida on lihtne jalga panna ja eemaldada. Näiteks Huggies® Pants püksmähkmeid, mis lasevad lapsel vabalt ringi liikuda.

-Kui laps on ka potiga juba pikalt sõber, siis võiksid kapis ikkagi olla paar paari vahetuseks mõeldud aluspükse. Õnnetusi juhtub!

- Pane kappi ka spetsiaalne kott, mis mõeldud mustade riiete jaoks!

-Niisked salvrätikud. Millised valida? Eelista niiskeid salvrätikuid, mis sisaldavad võimalikult palju puhast vett. Huggies® niisked salvrätikud on tehtud looduslikest kiududest ja sisaldavad oma koostises 99% vett!

Et teha elu lihtsamaks nii lapsele kui õpetajatele, proovi kapisisu võimalikult hästi ja lihtsalt organiseerida. Näiteks kasutades taskusüsteemi, millesse saab lisada väiksemad asjad nagu kammi, salvrätikud, sokid, kindad. 

Millised riided valida lasteaeda?

Esimene kriteerium on mõistagi see, et lapsel peaks oma riietes olema mugav ning neid peaks olema lihtne selga panna ja eemaldada. Sama käib ka jalanõude kohta.  Vältimaks segadust, oleks hea ka kõikidele lapse riietele lisada spetsiaalsed etiketid tema nimega.