Suveblogi: Meie suvi

Suveblogi: Meie suvi

31. Jul 2017, 22:54 eveliiy eveliiy

Ma ei saa öelda, et suvi on ainus hea aeg perega koos veetmiseks, aga kindlasti annab see aasta-aeg rohkem võimalusi selleks. Me ei vingu ilmade üle, me saame aru mis kliimas me elame ja kui peame leppima vihmase suvega, siis seda me ka teeme:) 

Iga nädala alguses teeme plaane, mida järgneva nädala vabadel päevadel teeme ja kuhu võiks minna. Robin (5-aastane) on eriti entusiastlik, kui kuuleb sõna „minek“, sest talle kehtib vist ütlus, et „igal pool on parem kui kodus“. :) Tallinnas korteris elades on endalgi mõnus tunne linnast ära sõita. Tundub, et laste rõõm on kahekordne.
Meie senine suvi on möödunud suhteliselt teguderohkelt. Uus mäng, mille enda jaoks avastasime, on discgolf. Jah, see sama mäng, mis hullutab juba suurt hulka Eesti rahvast. Ketast oleme seni veel vähe lennutanud, aga mõned rajad, kuhu sattunud oleme on tehtud puhkekeskustesse nagu näiteks Valgehobusemäe ja Paunküla. Puhkekeskused on rajatud looduskaunitesse kohtadesse, kus peale ketta lennutamise on lastel võimalik lustida mänguplatsil ja perega niisama metsaradadel jalutada. Arvasin, et need on vaid talvised suusakeskused, aga ka suvel on neid väga lahe külastada. Suvi on veel pikk ja kindlasti proovime külastada erinevaid radu üle Eesti.


Eriti chilli olemise saab leides laupäeva hommikul mõne ilusa järveäärse paiga, mis ei ole veel telkidega vallutatud või eelnevalt seiklejate poolt ära lagastatud, kuhu saab oma pisikese platsi püsti panna.  Piknik, kalapüük ja grill ning rohkem sinna lisama ei peagi:) Olen aru saanud, et Robinile meeldivad sellised väljasõidud palju rohkem, kui mistahes üritused lärmakas linnas. Teda on lust vaadata! Isegi tühipaljast puupulgast saab igasugu huvitavaid mänge välja mõelda.

20170729150537-44110.jpg

Soojad suveõhtud oleme veetnud ka sportides. Õnneks leidub mõnes kohas korralikke avatud staadioneid, kus saab käia tasuta jooksmas või palli mängimas. Meie lemmikuks on Jüri Spordihoone staadion. Seal on korralik jalgpalli- ja korvpalliväljak, lastele turnimisala ja liivakastid. Taaskord - selline „korraks minemine“ võib lõppeda mitmetunnise äraolemisega. 

Üldiselt mööduvad enamus meie päevad õues. Isegi tööpäevadel, kui koju jõuan alles õhtul, on siiski võimalus veel terve pere kokku pakkida ja õue jalutama minna. Kes jutustab oma päevast söögilauas, kes õues jalutades. Isegi emme päeval kokkukorjatud kilomeetrid, mida kuskil beebigrupis vaja tagaajada on, saavad õhtul veel lisa.


See kõik on väike osa meie seni kestnud suvest ja see võib tunduda mitte millegi erilisena, kuid sellistel omaalgatustel on teinekord kogu pere jaoks palju suurem tähendus, kui ihtsalt kuskile pilet kuhugi ja teha seda, mida seal ettenähtud on. Pole mõtet üles lugeda kordi, mil külastatud loomaaeda või veekeskusi, Pokumaad ja Lottemaad.. need on niigi paljudele emmedele ja issidele juba peaaegu kohustuslikeks külastusteks saamas:) Meile meeldib oma päevi maksimaalselt ära kasutada ja, et tegevused pakuksid rõõmu kõigile. Suvel on meile veel palju pakkuda ja uued seiklused on peagi ees ootamas:)

Kena suve jätku!
  
Asko, Eveli, Robin ja Rasmus

 

Huggies Little Swimmers blogiprojekt koostöös:

 

 

 

20170728230450-81870.jpg

 

Breden Kids 

 

20170728231141-12988.jpg

 

Aqva Hotel&Spa

 

 

20170728230530-49249.jpg