Kuidas toetada 6-9-kuuse beebi arengut?

Kuidas toetada 6-9-kuuse beebi arengut?

25. Jul 2017, 13:36

Ema ja isa suhe lapsega on tema terve arengu alustalaks. Siiski leiavad värsked vanemad end tihti küsimuse eest: kuidas beebiga suhelda, mida temaga teha, et tema arengut toetada? Jagame mõningaid nõuandeid, kuidas arendada 6-9-kuust beebit:

 

  • Lase lapsel oma ema ja isa usaldada ning teile toetuda. Kui laps on võõraste suhtes pelglik, siis ära survesta teda vastupidiselt käituma. Las ta hoiab sinu kligi, peidab oma pea sinu sülle või käputab sinu selja taha. Ta kaugeneb emast või isast siis, kui on selleks ise valmis. Kõik see näitab lapse normaalset intellektuaalset, sotsiaalset ja emotsionaalset arengut.

  • Ole ise lapsele motoorikakeskuseks - pikuta põrandal ja lase lapsel sinu keha uudistada, sikutada, sinu peal ronida jms.

  • Räägi lapsega palju. Jutusta: "Sa sööd praegu kartulipüreed. See on pehme. See on kollast värvi. Pärast peseme sinu näo koos ära." Nii kõigi ühiste tegevuste juures, terve päeva.

  • Soetage koju mõni sorteerimismänguasi ja mängige sellega koos. Rääkige kujunditest ja värvidest. Alguses ei oska laps ise kujundit avausse sobitada, kuid ta saab harjutada kõigi kujundite avatud kaanega sorteerijasse sisse panemist ja jälle välja võtmist.

  • Mängige kordamööda vestlemist. Kui beebi teeb häält, tee häält vastu. Kas ta vastab taas? Vasta sinagi taas. Vaadake, kui kaugele sellise vestlusega jõuate!

  • Anna beebile aega vanemaid imiteerida. Näidanud ise ette, kuidas ksülofonile lüües sellest häält välja võluda, oota ja vaata, kas beebi proovib järgmise löögi ise teha.

  • Soetage erinevate funktsioonidega vannimänguasju - pardikestele lisaks topsikuid, mida kasutada veega täitmiseks ja vee valamiseks, vanniraamatuid jms.

  • Loo lapsele arenemiseks turvaline keskkond. Kui kodu on turvaline - lapse käeulatusest puuduvad väikesed või teravad esemed, lahtised kummutid, avatud elektripistikud, on lapsel vaba voli end ümbritsevat maailma avastada.

 

20170725143804-22979.jpg