Kuidas tagada beebile rahulik ja turvaline uni võrevoodis?

Kuidas tagada beebile rahulik ja turvaline uni võrevoodis?

30. Jul 2018, 00:35 Huggies Huggies

Ameerika Ühendriikides juhtub päevas keskmiselt 26 lapsega võrevoodi või hälliga seotud õnnetusi - kahjuks mõnikord ka äärmiselt kurbade tagajärgedega. Et sääraseid õnnetusjuhtumeid vältida ning tagada oma lapsele turvaline ning rahulik uni, võib abi olla järgnevatest ettevaatusabinõudest:

Osta lapsele võrevoodi, millel on fikseeritud küljed.

Ameerika tarbijakaitse kehtestas 2011. aastal turvastandardid, mille kohaselt on langetatavate külgedega võrevoodite müük keelatud. Nende kasutamine kujutab lapsele muuhulgas lämbumisohtu ning on viimase kümne aasta jooksul olnud 32 surmaga lõppenud õnnetuse põhjustajateks.

Veendu, et madrats on õige suurusega

Kui võrevoodi/hälli ja madratsi vahel on kahe sõrme jagu ruumi, on madrats voodi jaoks liiga väike ning osta tuleks suurem madrats.

Jäta kõik kohevad ja pehmed asjad välja

Kuigi beebi voodi võib nii tühi ja kõle välja näha, on tal kõige turvalisem, kui voodis pole midagi peale madratsi ning sellele täpselt sobiva suurusega voodilina. See tähendab, et voodis ei tohiks olla patju, tekke, kaisuloomi ega võrepehmendusi. Teki asemel on hea kasutada spetsiaalselt beebidele mõeldud magamiskotte.

Eemalda kõik rippuvad vidinad

Niipea, kui laps õpib neljakäpukile tõusma (tavaliselt umbes viie kuu vanuses), on aeg voodi küljest eemaldada kõiksugu rippuvad mänguasjad või voodikarusellid, mille laps alla tõmmata ning kogemata enda kaela ümber mässida võib.

Hoia beebimonitori voodist pisut kaugemal

Kui beebimonitori või selle laadija küljes on juhtmed, võivad need lapse käeulatusse sattudes väga ohtlikud olla. Kuigi ei ole tõestatud, et juhtmevabade monitoride tekitatud kiirgus kujutaks tervisele otsest ohtu, oleks siiski mõistlik monitor lapsest pisut kaugemale paigutada. Kasvõi igaks juhuks.

(Allikas: Fitpregnancy.com)


Aktiivsete beebide turvalisuse eest kutsub hoolitsema Huggies Pants – püksmähkmed väikesteks ja suurteks mängudeks ja vallatusteks!


 

20181130154244-21534.jpg

17. Sep 2014, 07:41

Meil on voodis ainult Martini suur mõmmik, mille kaissu magama jääb. Hiljem tõstan selle voodist välja.