Kuidas suhelda oma veel sündimata lapsega

Kuidas suhelda oma veel sündimata lapsega

11. Jun 2018, 17:23 Huggies Huggies

Üheksa pikka kuud võivad tunduda igavikuna kui ootad oma sündimata beebit. Miks mitte kasutada seda aega, et suhelda oma beebiga juba enne tema sündimist?

Oma sündimata lapsega suhtlemine aitab Sul valmistuda emaduseks, see on ka suurepärane võimalus kuidas raseduse ajal aega veeta. Kui Sa suhtled aktiivselt oma beebiga, ajal, mil ta kasvab Sinu kõhus, lood Sa oma beebiga tugevama sideme ning valmistad teda ette selleks, mis teda pärismaailmas ees ootab.

Kliinilised psühholoogid on uurinud sünnituseelse ja sünnitusjärgse stimulatsiooni mõju beebidele. Selles uurimustöös selgus, et beebid, keda oli raseduse ajal puudutuste ja helidega stimuleeritud, osutusid sünnihetkel erksamateks, neil oli parem kontroll oma pea üle ja nad olid võimelised keerama oma pead vanemate hääle suunas.

Antud uurimustöö soovitab oma sündimata lapsega suhelda, sest lisaks sideme tekkimisele, mõjutab see positiivselt ka beebi sotsiaalsele ja emotsionaalsele seisundile sünnihetkel.

Saavutamaks sidet oma sündimata lapsega, võid kasutada järgnevaid stimulatsioonimeetodeid:

Räägi oma beebiga

Kuna beebid tunnevad sündides ära oma ema ja isa hääled, muuda igapäevaseks harjumuseks öelda oma beebile tere hommikust ja head ööd. Jagades oma sünidmata beebiga tundeid ja mõtteid, võid muuta kasvava kõhu nii enda kui oma kaaslase jaoks reaalsemaks. 

Mängi muusikat või laula oma kõhule

Beebid hakkavad kuulma helisid 18. rasedusnädalast, muuda unelaulu laulmine traditsiooniks ja jätka seda ka peale beebi sündi. Paljud beebiootel vanemad mängivad oma lastele klassikalist muusikat, sest sellel on täheldatud rahustavat mõju.

Masseeri oma kõhtu

Tõhus viis, kuidas tutvustada beebile välismaailma, on masseerida oma beebikõhtu regulaarselt kogu raseduse vältel. Beebi vastab Sinu puudutustele tihti müksamise või asendi muutmisega.

Visualiseeri oma beebit, mediteeri või proovi joogat

See on väärt paair minutit iga päev, et lõõgastuda ja lihtsalt visualiseerida, kuidas Sa hoiad oma uut beebit. Kujuta ette, milline ta võiks välja näha ja mida Sa talle öelda võiksid. Rasedate joogas käimine aitab Sul lõõgastuda ja valmistuda sünnituseks, enamikes rasedusaegsetes joogatundides tehakse visualiseerimist ja mediteerimist.

Mine ultrahelisse ja näe oma beebit

Nähes ekraanilt, kuidas beebi Sinu kõhus liigutab, lood veelgi tugevama sideme. See muudab kõik palju reaalsemaks. See on eriti hea võimalus tulevastele isadele ja vanavanematele. Küsi kindlasti kaasa ka mõni pilt ning asete see kodus nähtavasse kohta. 

Mitte kunagi pole liiga vara ega liiga hilja, et alustada oma beebiga suhtlemist ja sideme loomiseks. Vanemaks olemine on teekind, mis algab hetkest, mil saad teada, et oled rase.

Allikas: birth

Huggies® Elite Soft mähkmed vastsündinule - Meie parim kaitse Sinu beebi tundlikule nahale! 20181128160052-36751.jpg