Kuidas anda lapsele kätte jõuluvana toodud kingitused?

Kuidas anda lapsele kätte jõuluvana toodud kingitused?

24. Dec 2014, 13:46 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuidas saab laps kingitused, on jõulude ajal üsna sage küsimus. Kindlasti on igaühel meist mälusopis mälestusi, kuidas aknal oodati jõulumeest, kes tuleks kingikotiga ning see rõõm kui hommikul ärgates olid kingitused kuuse all ootamas. Iga laps tahab saada ja teha kingitusi ning väga oluline on laps õpetada kingitusi hindama.

Lapse jõuluõhtu kulminatsiooniks on tavaliselt kingituste jagamine, vanemad on rahul, sest meie teame juba varasemalt, mida need kingipakid endas peidavad. Me kuulame, mida lapsed endale saada soovivad ning naudime vaatepilti, kuidas laps tunneb tohutut õnne ja rõõmu kui tema soov täitub.

Kingituste jagamise viis tuleks varakult valmis mõelda!

Loominguline kingituste jagamine

Kingitusi võib jagada jõuluvana - naaber, isa või mõni muu sõber/tuttav. Peale seda, kui jõuluvana on kuulanud ja vaadanud lapse esinemist, on kuulanud ära luuletused, saab laps ühe ilusti pakitud kingituse. Võib juhtuda, et lapsed kardavad jõuluvana, kuid siis ei tohi last sundida luuletust lugema ega laulma, ta peab saama kingituse ka ilma esinemiseta. Tuleb rõhutada, et laps on kingituse nagunii juba välja teeninud. 

Salapärane kingitus

Peida kingitus ja lase lapsel otsida üles enda oma. Parim on kingitust otsida hommikul, öeldes, et jõuluvana on öösel jõudnud teie kodu külastada ning tal oli lapsele midagi väga huvitavat.  Võite mängida "soe - külm" mängu koos lapsega, suurematele lastele võib teha isegi kingituse leidmiseks aardekaardi. Aga pange tähele, et väike laps ei pruugi leida kingitust nii kiiresti kui ta soovib ning siis tuleks last aidata ja suunata.

Kingitus puu all

Ilusti pakitud kingitusi - mänguasju, raamatuid, komme, saab lihtsalt jõulupuu alla panna, nagu seda varasemalt tehtud on. Kingituste peale kirjutage saaja nimi või kui laps ei oska veel lugeda, joonistage paki peale pilt, mis iseloomustab kingisaajat.

Mittetraditsiooniline kingiuste jagamine

Kõik sõltub olukorrast ja iga pere traditsioonidest. Võib paluda, et naabrid helistaksid uksekella ning jätaksid kingitused ukse taha. Kingitused võib peita kappi ning paluda lapsel sealt kapist midagi tuua. Võid panna kingituse kaugjuhitava mänguasja peale. Võib korraldada lastele organiseeritud võistluse, kuid kõik kingitused peavad olema võrdsed, et keegi end halvasti ei tunneks.


Tee oma valik, et rõõm ja õnn kunagi Sinu kodust ei kaoks!

29. Dec 2014, 00:11

Meil toob jõuluvana kingid alati kuuse alla ning siis keegi mängib päkapikku, kes hagab kingid laiali. Muidugi ennem tuleb luuletust lugeda, muidu kinki ei saa 😀