Kuidas kasvatada oma lapsest õnnelik inimene?

Kuidas kasvatada oma lapsest õnnelik inimene?

19. Nov 2018, 16:33 Huggies Huggies

Neile meeldib magus, neile meeldivad mänguasjad. Nad satuvad vaimustusse kõigest uuest ja nende süda sulab nähes pisikesi loomi. Meie pojad ja tütred - nad on nii sarnased, ent samas nii erinevad.

Üks on kindel. Iga vanem tahab, et tema lapsest kasvaks õnnelik inimene. Aga kuidas?

Anna oma lapsele kõige väärtuslikum kink Sinu võimuses - oma aeg

Lapsed armastavad küll mängida ka omaette ja põgeneda kujuteldavatesse maailmatesse, mis nad oma peakestes loonud on, aga kõige rohkem naudivad nad mängu siis, kui ema-isa koos nendega on.

Alati ei pea tegu olema ka mängimisega. Võid lapsega koos lugeda, süüa teha, koristada. Tähtis on neid asju teha koos ja samal ajal last juhendada, aidata, suunata, temaga vestelda. 

Usalda oma last

Vanema töö on aidata lapsel saavutada iseseisvus. Anda talle vabadus omandada uusi oskusi, teda julgustada, aga anda talle samas ka kindlustunde, et oled tema jaoks alati olemas. 

Ära sea oma lapsele piiranguid

Tihtipeale võib kuulda mõningaid täiskasvanuid väitmas, et nukud on tüdrukutele ja autod poistele. Ära pane oma last nendesse iganenud raamidesse! Sa ju soovid, et Su poeg Oskaks tulevikus süüa teha ja ei tunneks end köögis eksinuna? Just seetõttu ongi mänguköögis askeldamine igati vahva.

Lase oma lapsel mängides valida just need rollid, mida ta soovib ja ära lähtu mänguasjade valimisel mitte soorollidest vaid oma lapse eelistustest ja huvidest.

Ole eeskujuks

Pole mingi saladus, et iga lapse esimeseks eeskujuks on ta enda vanemad. Nende käitumis-ja kõnemaneerid, nende huvid ja hobid. Just läbi Sinu õpib laps seda, kuidas käituda teda ümbritsevate inimestega, kuidas olla viisakas, kuidas teatud situatsioonides käituda.

Ole talle eeskujuks nii oma käitumise kui ka aktiivsusega.

Aktiivsete beebide turvalisuse eest kutsub hoolitsema Huggies Pants – püksmähkmed väikesteks ja suurteks mängudeks ja vallatusteks!


20181129163427-23717.jpg