Kui tihti pesta lapse käsi, kes iseseisvalt ringi liigub?

Kui tihti pesta lapse käsi, kes iseseisvalt ringi liigub?

01. Aug 2018, 06:00 Huggies® Huggies®

Kui laps on avastanud viisi, kuidas jõuda ühest punktist teise, saab ta kätte asju, mis varasemalt olid käeulatusest väljas ning otseloomulikult rändab kõik ka suhu. Selleks, et vältida bakterite jõudmist beebi kõhtu, tuleb pöörata veelgi suuremat tähelepanu hügieenile. 

Juba enne seda, kui laps ise liikuma läheb, tuleb teda regulaarselt puhastada - alusta juba päeva tema näo, voldivahede, käte, pepu ja kõrvade pesemisega. 

Laste kasvades pesemisharjumused väga ei muutu, aga on üks erinevus, mis lapse paigal püsides veel päevakorras ei olnud - nüüd topib laps kõike suhu.

Kuidas hoida lapse käsi puhtana?

Nakkushaiguste arstid soovitavad eelkõige üle vaadata piirkonna, kus laps roomab. Kui lapse keskkonnas on põrandad ja mänguasjad puhtad ja keegi ei tule mustade jalanõudega tuppa, on kõik hästi.

Lapse käsi tuleks puhastada mõõdukalt, kaldumata äärmustesse - ära pese neid liiga tihti, ega ka liiga vähe. Lapse kätel on ka palju häid baktereid ja käsi ei pea pidevalt steriliseerima. Pese käsi päeva jooksul piisavalt sooja vee ja seebiga.

Pese lapse käsi:

  • Enne sööki olenemata, kas selleks on korralik soe toidukord või lihtsalt suupiste.
  • Pärast tualetis käimist.
  • Pärast õuest tulemist.
  • Pärast loomade paitamist.
  • Pärast liivakastis mängimist tuleks lapse käed niiskete salvrätikutega ära puhastada.
 
20181129130258-69563.jpg