Kui palju vastsündinu magab?

Kui palju vastsündinu magab?

22. Jul 2018, 08:09

Me oleme tihti kuulnud, et esimesel kuul pärast sündi on lapsed tõelised unekotid - ainult söövad ja magavad ning on üleval vaid ajal, kui neil mähkmeid vahetatakse. Mitu tundi ööpäevas vastsündinud siis tegelikult magavad?

On raamatuid, mis ütlevad, et vastsündinud magavad 20-22 tundi päevas. Ja tõepoolest - on ka selliseid lapsi. Nende emad on muidugi väga õnnelikud. Laps jääb rinnal magama ja ema saab puhata. Aga on ka lapsi, kes magavad ainult tunnikaupa ja nende emad on mures, kas kõik on hästi.

Lapse uni on tema tervise peamine näitaja. Kui lapsel on kõik hästi, tal ei ole koolikuid, nahaprobleeme või muid põhjuseid, mis võivad ebamugavust tekitada ja laps magab endiselt väga vähe, võiks arsti poole pöörduda.

Enamik vastsündinuid (umbes 80%)  magab 18-20 tundi päevas.

Samuti tuleb mõista, et lapse uni on samamoodi erinev kui täiskasvanute oma.

Lapse unel on mitu faasi - pindmine ja sügav uni. Sügava une ajal aeglustuvad kõik füsioloogilised protsessid - hingamine ja pulsisagedus vähenevad, lihastoonus ja vererõhk langevad.

Kui me täiskasvanutena veedame umbes 20% pindmises unes ja 80% sügavas unes, on see lastel vastupidi. See tagab, et laps une ajal kasvaks ja areneks.

 

Huggies® Elite Soft mähkmed vastsündinule - Meie parim kaitse Sinu beebi tundlikule nahale

20180507091317-21131.jpg

 

 

19. Oct 2013, 01:25

Tõelised unekotid ikka küll.

Kuidas ja kui palju siinsete emmede beebid meil ka magavad?