Kooli minnes võib enurees hullemaks minna

Kooli minnes võib enurees hullemaks minna

17. Oct 2018, 00:03 Huggies Huggies

Kooli (tagasi) minemine on nii füüsiliselt kui emotsionaalselt paljudele lastele stressirohke, mida süvendavad veel muutuv unerütm, päevakava ja söögiajad.

Lastel, kellel esineb kooli tagasi minemisega episoode, peaksid hoidma kinni regulaarsest pissigraafikust, ütleb Wang, kellele meeldib vanemaid koju saata kirjaga lapse õpetajatele, mis kinnitab uroloogilist seisundit ja soovitab iga kahe tunni tagant WCs käia. Aju kontrollib põit, seega regulaarsed tualetikülastused aitavad aju ja põie suhtlust ka üleüldiselt parandada, kirjutab hopkinschildren.org

Põiekontroll areneb lastel sujuvalt. Öine kontroll on selle viimane etapp ja areneb üldiselt välja selleks ajaks, kui laps on 6-7 aastane. Mõned lapsed aga jätkavad voodimärgamist kuni 10-aastaseni või veelgi kauem.

Füüsilised ja emotsionaalsed stressiallikad soodustavad nii päevast kui öist enureesi. Enamasti ei olegi põhjus anatoomiline või bioloogiline, vaid tegemist on elustiili probleemidega, näiteks regulaarse tualetikülastuse puudumine, suur vedeliku tarbimine ja seda soodustav dieet.

Muutused elustiilis lahendavad probleemi 80% juhtudest, ütleb Wang, kes kirjutab väga harva sellel puhul ravimeid välja.

Arst soovitab:

  • Välista meditsiinilised seisundid, mis põhjustavad kusepidamatust: diabeet, kuseteede infektsioon, neeruhaigused. Lisaks ka spetsiifilised anatoomilised iseärasused kuseteedes ning neuroloogilised häired aju signaalides. 
  • Anna oma lapsele teada, et see on parandatav seisund ja toeta teda emotsionaalselt.
  • Jälgi, et menüüs oleks palju kiudaineid, tooreid puu- ja juurvilju. 
  • Anna lapsele piisavalt vedelikku juua, et urineerimine oleks kergem. Vedeliku tarbimise piisavust näitab kõige paremini uriini värv, mis peaks olema õrnkollane või sama selge nagu vesi. 
  • Anna lapsele kooli kaasa pudel vett ( kui vaja, maitsesta mee ja sidruniga). Suhkrurikkaid jooke tasuks vältida.
  • Vähendage 3 tundi enne und vee joomist. 
  • Enne und tuleks tualetis käia. 
  • Enne arsti juurde minemist pidage mitu päeva tualetikülastuste päevikut. Kirjutage sinna, mitu korda laps pissil käib ja kui palju õnnetusi päeva jooksul juhtunud on. 

Kuigi võib tunduda, et kooli minnes probleem süveneb, võib seda üldiselt juhtuda mistahes ajal.

Kehv toitumine ja harvad tualetikülastused on suurimad probleemi soodustajad. Kõhukinnisuse all kannatavatel lastel on ka tõenäolisemalt voodimärgamisega probleeme, sest mõlemad mõjutavad vaagnapõhjalihaseid.

Kui laps ei saa soolt tühjendada, kipub ta ka oma pissi kinni hoidma, mis muudab ka õnnetuste juhtumise tõenäolisemaks.

DryNites ® soovib teile magusat und!

20180108173407-69918.jpg