Käte ja jalgade paistetus raseduse ajal on normaalne

Käte ja jalgade paistetus raseduse ajal on normaalne

18. Jun 2018, 12:37 Huggies Huggies

Paljud lapseootel naised avastavad raseduse teises pooles, et jalad või isegi käed on õhtuks paistes - kingad ei mahu enam mugavalt jalga, abielusõrmus pitsitab sõrmes. Seda nimetatakse turseks ehk vedelikupeetuseks. Seega ei tähenda kitsaks jäänud ehted veel sugugi seda, et oled pealaest jalatallani "paksuks läinud" - liigne vedelik kaob kudedest pärast sünnitust.

Turse tähendab vedeliku tavapärasest suuremat kogunemist kudedesse. Raseduse ajal võib kergelt "paiste" minna terve keha, kuid enim puudutavad tursed jalalabasid ja pahkluid. Tursed tekivad seepärast, et raseduse ajal suureneb vere kogus naise kehas, mistõttu vajab naise keha rohkem vedelikku, mistõttu raseda naise keharakud seovad rohkem vedelikku. Paistetus kipub hullem olema õhtuti ja kuumema ilmaga.

Paraku ei ole eriti palju nippe, mis aitaksid turseid ennetada või neist lahti saada. Kui sind on juba hakanud või hakkavad varsti kimbutama tursed, siis tõenäoliselt jääb see probleem sinuga kuni sünnituseni välja.

Et turseid leevendada:

  • Söö vähe soolast, kuna sool seob kudedes vett veelgi rohkem.
  • Joo palju! Ära arva, et liigset vedelikku saaks kudedest välja vähese juurde joomisega. Vastupidi - joomine puhastab organismi. 
  • Liigu palju, tee trenni ja vaheta kehaasendit tihti, sest pikalt paigal istumine või pikalt seismine süvendavad probleemi. 
  • Kui jalad on turses, siis tõsta nad istudes üles, näiteks väiksele taburetile.

Kerge vedelikupeetus jäsemetes on tüütu nähtus, kuid ei kahjusta kuidagi sinu ega su lapse tervist.

Harva on aga vedelikupeetus preeklampsia nimelise tõsise rasedushaiguse sümptomiks. Seega, kui õhtuks süvenenud paistetus hommikuks ei alane, räägi sellest kindlasti oma ämmaemandale. Suurima tõenäosusega on kõik siiski korras, sest preeklampsia peamised sümptomid on valk uriinis ja kõrge vererõhk, kuid neil hoiab ämmaemand iga kuu silma peal.

 

Kas Sinul esines raseduse ajal turseid? Millest leidsid leevendust?


Huggies® Elite Soft mähkmed vastsündinule - Meie parim kaitse Sinu beebi tundlikule nahale! 


 


20181128161633-61791.jpg