Kas Sinu beebi roomab? Muuda kodu tema jaoks ohutuks!

Kas Sinu beebi roomab? Muuda kodu tema jaoks ohutuks!

02. Jul 2018, 06:00 Huggies Huggies

Pärast sünnitust leiad, et Su laps hakkab roomama enne, kui Sa sellest aru saad. See on põhjus, miks võiks võtta aeg korraks maha ja teha oma kodu lapsekindlaks kohe pärast beebi sündi, enne kui ta mobiilseks muutub.

Te võite partneriga olla palju enne beebi sündi teinud, et kodu lapsekindlaks muuta, aga võib-olla olite te nii hõivatud hoopis lapsetoa sisustamisega ja unustasite ülejäänud kodu ära. Mõlemal juhul on oluline veenduda, et oled teinud kõik, mis Sinu võimuses, et muuta keskkond lapsele ohutuks.

Mõtle vee peale

Imikud ja väikelapsed on veest lummatud ja seetõttu võiks wc-potile panna peale lasteluku, et ta sinna oma pead ei pistaks, või hoopis sealt vett ei jooks. Lisaks võiksid ka veeboileri temperatuuri veidi maha keerata, et laps kuuma veega põletusi ei saaks. Lisaks on väga tähtis meelde tuletada, et Sa iial last üksi vannni ei jätaks. Isegi mitte hetkeks, et teisest toast rätikut või telefoni tooma minna. Beebi võib vannitoas ennast sekunditega vigastada ja teda tuleks jälgida.

Kinnita kõik seinte külge

Raamaturiiulid, teleka alus, kirjutuslaud ja muud suured objektid, mis võivad kukkuda, tuleks seina külge kinnitada. Laps võib nende esemete otsa ronida ja seetõttu tulebki veenduda, et need ei kukuks.

Ole ettevaatlik, kuhu Sa võrevoodi asetad

Tee kindlaks, et lapse võrevoodi on tema toas turvalises kohas. See tähendab, et voodi on eemal akendest, sest laps võib proovida neid avada ja kukkuda, või endale ruloo nööridega haiget teha.

Paigalda trepi ette turvavärav. Kui laps hakkab roomama, peaks trepi ette värava panema, et ta ei üritaks sealt üksi üles minna.

Aseta need trepi alumisse otsa, et ta ei saaks üles minna. Kui Sa oled mures tema magamistoast välja tulemise pärast, pane värav ka tema toaukse ette. Ära pane väravat trepi ülaossa, sest mõnedele lastele meeldib väga nende otsas turnida ja ta kukuks sel juhul veelgi kõrgemalt.

Kontrolli värve

Kuigi maja värvid ei sisalda enam pliid, on suur võimalus, et Sa pead seinad uuesti värvima, kui Su maja on ehitatud enne aastat 1978. Isegi väike kogus pliid võib kahjustada lapse tervist - veendu, et värv on ohutu. Kui Sa arvad, et Sinu seinavärv võib sisaldada pliid, lase see spetsialistil eemaldada.

Jälgi alati oma last

Pea meeles, et ainus viis beebit täiesti ohutuna hoida, on teda koguaeg jälgida.

Sa ei saa iial luua keskkonda, mis on sada protsenti ohutu. Kodu beebikindlaks tegemine käib käsikäes vanemliku järelvalvega. Sellele ei ole mingit asendust. See on parim viis beebi ja väikelapse vanuses vigastusi ennetada.

Kas Sinul on kodu beebi jaoks ohutuks tegemise osas häid nippe? Kui jah, siis palun jäta need siia artikli alla!

Emmede Klubi

Huggies ® Pants on supervenivad püksmähkmed, mis on mõeldud lastele, kes on just hakanud istuma, roomama ja kõndima.

20181130153557-17187.jpg