Asko ja Eveli suveblogi: Imeline Rakvere

Asko ja Eveli suveblogi: Imeline Rakvere

25. Aug 2017, 15:28 eveliiy eveliiy

Meie rännak viis meid seekord ida suunas ja otsustasime külastada Rakvere linna. Palju kiidetud Aqva Spa pidime ka oma silmaga üle nägema. Ühesõnaga oli mida oodata, kuna reklaam kohale on päris positiivne.

Suundusime esmalt riietusruumi, mis oli segariietusruum, riideid tuli vahetada kabiinides. Meile see väga ei meeldinud, aga inimene harjub kõigega. Riided said kenasti vahetatud ja läksime ujuma. Mina, kui raskema spordi harrastaja, külastasin kõigepealt ka Aqva Spa jõusaali. Kiidan selle koha jõusaali varustust, kuna alatihti Spa´des ja hotellides olen näinud sellist väga minimaalset jõusaali, kus peale mõne hantli ja trenažööri muud polegi. Aqva Spa on aga mõelnud oma klientidele natuke rohkem ja igasuguse tasemega trennihunt leiab sealt saalist omale nii mõndagi, et vajadusel kogu kehale korralikult kuuma anda.

Kui liitusin ujulas teistega, kes end seal juba kenasti lastebasseinis ja lainebasseinis sisse olid seadnud, ei pidanud pettuma ka siis.Voolurada viis lainebasseini ning Robin sattus seal nagu nõiaringi ega tahtnudki sealt enam välja tulla ja suurt rõõmu pakkus talle ka lainebasseinis vihmasadu. Lainebasseinis oli väga ilusate mustritega sein, mis köitis pisikese Rasmuse pilgu kauaks, mujale tal silmi enam polnud. Just see sama bassein sai meie kõigi lemmikuks. Rasmusele pakkus veel suurt rõõmu madal lastebassein, kus oli võimalik ujumisrõngas ümber kõndidaJ  Ujula oli mõnusalt avar, vesi ja kogu veekeskuse temperatuur mõnusalt soe, isegi Rasmusel ei hakanud külm, kellel oli enamus ajast ülakeha veest väljas ja mõnules niisama. Aqva Spas olid lisaks erinevatele basseinidele ka saunad, liutoru ja oli ka õues ujumise võimalus. Väga positiivne oli, et kohapeal oli väga suur erinevate ujumisrõngaste ja kätiste valik, iga laps leiab sealt endale sobiva. Saunad olid seal mõnusad, eriti inimestele kes hindavad väga sauna. Aga lastega peredel ei ole mõtet saunakeskuse pääsmele raha kulutada, sest lapsed ei tule sinna nagunii ja veekeskuse osas on nii palju muud tegemist.                                             Piltide tegemiseni kahjuks ei jõudnudki, sest meile jäi 2,5 tunnist kõigile väheks. Üldjoontes väga mõnus koht, kus perega aega veeta ja usun, et me leiame tee sinna veel tagasi, siis juba ööbimisega ja pikema peatusega.

Peale pikka veekeskuse külastust, olid kõhud väga tühjad. Ei pidanud palju kõndima, kui astusime sisse väga mõnusasse söökikohta nimega Rohuaia kohvik. Toidud olid seal väga maitsvad ja teenindus super. Päevapraadide hinnad olid mõistlikud. Soovitan kindlasti Rakvere külastavatel inimestel Rohuaia kohvikust läbi käia.

Edasine viis meid Rakvere linnusesse. Oleme seal kunagi käinud, aga taaskohtumine on alati tore. Kogu see keskaegne õhkkond, jutud ja näitused paneb alati ettekujutama, milline oli elu keskaegse Eesti pinnal. Nägime mõõgavõitlust, külastasime piinakambrit, lasime ennast panna keskaegsesse vanglasse ja isegi kahuripauku sai kuulda. Valmistati püssirohtu ja tutvustati keskaja veinikeldrit. Ühesõnaga täispakett.  Lastele on seal väga mõnus õueala, kus saab mängida. Robini lemmikuks osutusid seal olevad rippuvad kotid, mida oli tore boksida.
Linnuses veetsime aega kuni varajase õhtutunnini ning siis suundusime taas Tallinna poole. Rakvere on alati tore koht kuhu minna ja selle linna sõbralikkus toob alati sinna tagasi, sest linnas on paljugi, mis seni veel avastamata jäänud.

20170825152242-83486.jpg

Asko, Eveli, Robin ja RasmusHuggies Little Swimmers blogiprojekt koostöös:

 

 

 

 

 

 

 

20170728230450-81870.jpg

 

 

 

Breden Kids 

 

 

 

20170728231141-12988.jpg

 

 

 

Aqva Hotel&Spa

 

 

 

 

 

20170728230530-49249.jpg