Lõpuks ometi on päike väljas ja mänguväljakud tunduvad veel ahvatlevamad kui talvel! Erinevad mänguväljakud on lastele suurepäraseks võimaluseks omavahel mängida ja ka emadele selleks, et veidi värsket õhku hingata ning nelja seina vahelt välja saada.
Tänu erinevatele turnimisatraktsioonidele, treppidele, liumägedele ja kiikedele areneb laps mängides märkamisväärselt. Rääkimata sotsiaalsest arengust, mis kaasneb teiste lastega mängimisest. Enda mõistetavaks tegemine, jagamine, koostöö, enda asjade eest hoolitsemine, enda korra ootamine - need on kõik situatsioonid, millega laps peab toime tulema.
Ja Kuigi see kõik on suurepärane, siis ei tasu unustada, et mänguväljakud peidavad endas ka mitmeid ohte.
Mänguväljakule jõudes peakski vanem tegema pisikese tiiru nägemaks, et kõik on lapse jaoks ohutu. Veenduma, et maas ega liivakastis pole ohtlikke esemeid (sh. klaasikilde) ja, et kõik mänguväljaku atraktsioonid on turvalised.
Ei tasu unustada ka seda, kui oluline on oma lapsel silma peal hoida. See ei tähenda, et vanem peaks oma lapsele pidevalt kuklasse hingama. Vastupidi - last tuleb usaldada. Lihtsalt piisavas kauguses, et ohuolukorras kiirelt sekkuda. Mänguhoos võivad lapsed oma võimeid üle hinnata ja võtta suuremaid riske kui muidu.
Üks kergemaid mooduseid vigastuste vältimiseks on lapse suunamine mängualadele, mis on mõeldud just tema vanusegrupile. Siinkohal tasub küll meeles pidada, et järgida ei tuleks mitte mingil sildil olevaid numbreid vaid pigem oma lapse reaalseid oskusi. Kui vanuse poolest võiks laps turnida kõrgetel liumägedel ja mööda nööri üles ronida, ent tegelikkuses ta seda pigem kardab, siis tuleks talle otsida mõni väiksem ja rahulikum mänguväljak. See-eest ei pea nooremat ja julgemat ning hea motoorikaga last piirama nii-öelda “beebidele mõeldud” aladega. Viies väiksem laps suurematele mõeldud mänguväljakutele tuleb lihtsalt silmas pidada, et selle teised kasutajad on temast ilmselt suuremad, kiiremad ja tugevamad ning ei pruugi selle ebaausa jõuvahekorraga mänguhoos alati arvestada.
Muutmaks mänguväljakul käimise kogemus veelgi mõnusamaks tuleks tähelepanu pöörata ka lapse riietusele. Las mänguaeg ollagi mänguaeg. Ehk siis las laps püherdab ja roomab maas, turnib, avastab. Heledad peoriided pole õue mängima minekuks just kõige praktilisem valik. Lase tal kanda riideid, mis võivad vabalt määrduda. Samuti pööra tähelepanu sellele, millist salli ja mütsi su laps kannab. Võimalusel eelista tuukrimütsi või kaelust (mitte segi ajada rõngassalliga, mis tuleb mitmekordselt ümber kaela panna).
Kui su laps on juba eas, mil suudab erinevaid ohtusid veidi paremini mõista ja hinnata, siis ürita talle ka ise veidi seletada, millised ohud mänguväljakul peituvad.
Õpeta talle, et:
- kiikuvatele lastele ei tohi liialt lähele minna kuna on suur oht kiigega pihta saada
- kiigelt ei tohi hoopealt maha hüpata
- pärast liumäest alla laskmist tuleb eest liikuda, et järgmine laps saaks ohutult alla lasta
- teisi ei tohi lükata (ka siis mitte, kui nad lapse arvates aeglased on)
Ning ära unusta endaga kaasa võtmast:
- vett
- väikest snäkki (eelistatult midagi, mis ei kleepu ega pudise, näiteks mõni puuvili)
- niiskeid salvrätikuid käte puhastamiseks
- mähkmelapse puhul mähkmeid. Siinkohal on eriti mõnusad Huggies® Pants püksmähkmed kuna need on spetsiaalselt disanitud juba liikuva lapse jaoks.