VIDEO! Huggies Pants püksmähkmed poistele ja tüdrukutele esitleb: Väikelapse areng samm-sammult: 1. osa – Istumine.

07. Jul 2015, 22:57 Emmede Klubi Emmede Klubi

See on üllatav ja imeline, kui palju uusi oskusi omandab laps oma esimesel eluaastal!

Esmalt õpib see väike pamp oma pead hoidma, seejärel, kui möödunud on veel üks kuu ja ta on tugevamaks saanud,  näed Sa liigutavat vaatepilti – Sinu beebi, kes lamab selili, vehib jalgadega ja ühtäkki haarab varbad kätevahele ja juhib need otse suhu. Meelelahutus, arvad Sina? Ei, ei, see on esimene märk uuest oskusest – beebi õpib istuma – see toimub hetkel küll veel vaid horisontaalasendis, kuid on esimene samm. Kulub veel aega, enne kui beebi lihased piisavalt tugevad on ja ta iseseisvalt istuda püüab.

Pea meeles – alles siis, kui beebi on õppinud iseseisvalt istuma, võib vankris tema seljatoe asendit muuta ja ta istumisosasse ümber tõsta. Eksperdid on arvamusel, et võime istuda, on märk sellest, et beebi on lisatoiduks valmis. Istuma õppimisel ei ole kindlat vanust – see võib juhtuda 6 kuuselt, 7 kuuselt või alles 9 kuuselt.

Lapsevanemad – ärge sekkuge lapse arengusse, las ta õpib kõike omas tempos. See aga ei tähenda, et teie peaksite niisama käed rüpes istuma.

Meie saame oma lapsi nende arengus suunata ja toetada.

Seega, kuidas saame meie oma lapsi toetada?!

Esimene samm - Lapse hoidmine!

Jälgige lapse hoidmise aluspõhimõtteid mitte ainult beebi esimestel kuudel / vaid ka järgnevate kuude jooksul, kui see on eriti oluline!
Alles pärast seda, kui laps on õppinud iseseisvalt istuma, on ohutu hoida teda süles vertikaalasendis!

Väga oluline on on last õigesti põrandale asetada! Õpeta teda – pane ta külili nii, et ta toetub oma käele – sellega annad sa lapse valikuvõimaluse – sellest asendist on tal võimalik minna mugavalt istuma mugavamalt või end keerata ja tõusta neljakäpukile.

Teine samm - Istumisasend

Lapsed on kõik erinevad ja nad õpivad täpselt samu asju väga erinevalt - paljud lapsed eelistavad nn „W“ asendit . Sel juhul on vaja jälgida, et see ei oleks ainus asend, milles laps istub, ka jala asendit on vaja jälgida – kas jalalabad on ilusti sissepoole suunatud, kui on suunatud väljapoole, on halvasti! Kui vanemad saavad sekkuda ja lapse asendit muuta, proovige sättida ta istuma nii, et jalad oleksid ees sirged.

Kolmas samm - mugav riietus

Ilusad ja stiilsed ülikonnad ja kleidid jäägu erilisteks puhkudeks.
Igapäevaseks riietuseks peaks olema mugav puuvillane särk ja püksid. Samuti on oluline valida mugavad mähkmed, mis sellel aktiivsel perioodil ei takistaks liikumist, ei pigista ning mida on võimalik kiiresti ja lihtsalt vahetada!

Neljas samm – Paljad jalad

Veel üks kuldreegel – lase oma põnnil võimalikult palju olla paljajalu, sest talla all on suur hulk erinevaid punkte. Laps õpib istuma ja ta teeb seda pidevalt asendit muutes – sellesse protsessi on ka jalad aktiivselt kaasatud, laps õpib oma jalgu õigesti sättima, mis tuleb hiljem käima õppides kasuks

Viies samm – tasakaal

Alguses toetab laps istudes käe maha ning tihtipeale kukub külili, kuid aja möödudes õpib tasakaalu hoidma. On oluline, et lased lapsed kukkuda, et ta õpiks oma keha tunnetama ja tasakaalu hoidma. Ei ole vaja teda toetada ja asendit pidevalt parandada.

Kui laps hakkab iseseisvalt istuma, avaneb tema jaoks täiesti uus maailm: ta näeb ümbritsevat vertikaalsest asendist, oskab mõlemat kätt mängimiseks kasutada. Peagi rõõmustab Sinu laps Sind juba uue saavutusega! Mis see on? Sellest räägime juba järgmises osas.

Huggies ® Pants on supervenivad püksmähkmed, mis on mõeldud lastele, kes on just hakanud istuma, roomama ja kõndima.

20150615214125-19051.jpg