Beebi vannitamine: Mis temperatuuril ja millal?

Beebi vannitamine: Mis temperatuuril ja millal?

21. Mar 2018, 11:20

Beebi vannitamine tundub alguses hirmus. Kui kaua peaks vannitamine kestma? Mis temperatuuril? Mida teha, kui vannitermomeetrit pole? Kas vannivette ka midagi lisada?

Vannitamise kestvus oleneb suuresti beebi tujust ja enesetundest. Alustada tuleks sellest, et vannitada võiks heatujulist beebit. Esimesed vannitamised võiksid kesta 5-10 minutit ning aja möödumisega võivad vanniskäigud muutuda pikemaks. Samamoodi muutub ajaga ka veetemperatuur, milles beebit vannitada.

Beebi esimestel elukuudel oleks hea, kui vesi oleks 37 kraadi. Ära muretse, kui sul pole spetsiaalset veetermomeetrit. Pista oma küünarnukk vette ja hinda temperatuuri sellega. Tähtis on, et vesi poleks liialt kuum ega külm. Beebil peab olema mõnusalt soe. 37 kraadi on antud keskmiseks juhiseks, aga see ei tähenda, et pead küünarnukiga kraaditäpsust taga ajama. Usalda oma sisetunnet ja mis peamine - usalda beebit. Kui tal on ebamugav annab ta sellest sulle üsna suure tõenäosusega väga kiiresti märku.

Hoia beebi vannivesi puhas. Beebi ei vaja vannivahtu ega muid sarnaseid tooteid. Seda mõistagi väljaarvatud juhul, kui beebil on väga kuiv nahk ja arst soovitab vannivette spetsiaalseid tooteid (nagu beebiõli) lisada. 

Ära vannita beebit igal õhtul. Niiviisi riskid ta naha liigselt kuivatamisega. See-eest pese iga päev kraani all ta intiimpiirkonda.

Esimestel kuudel on beebit ilmselt mõnusam vannitada spetsiaalses beebivannis. Ometigi ei ole selle olemasolu hädavajalik. Hästi saab hakkama ka suures vannis. Ja kui beebi on vannitamisega juba harjunud ning seda naudib, võid ka ise temaga vanni ronida!

Vannitamise aeg vali beebi enda rütmi järgi. Kui näed, et vanniskäik muudab beebi liialt rõõmsameelseks ja erutatuks, siis eelista teda vannitada pigem hommikuti. Kui vannitamisel on vastupidine ja rahustav mõju, siis eelista teda vannitada õhtuti enne magamaminekut. 

Pärast vannitamist patsuta beebi õrnalt rätikuga kuivaks ning kui ta soovib lase tal enne mähkme ja riiete panekut veidi õhuvanni nautida.


20180323112159-22541.jpg