Huggies Elite Soft esitleb: esimesed mähkmed vastsündinule!
Palju õnne! Kohtusite beebiga, sünnitus on nüüd selja taga ja saite koos vastse ilmakodanikuga lõpuks koju.
Elu on palju muutunud ja sageli ajab beebi öö ja päeva segamini, kuid sellele vaatamata ei riku miski meie rõõmu kohtumisest oma vastse ilmakodanikuga!
Huggiese meeskond tuleb appi, luues vastsündinu arengujuhendi, mis aitab teil jälgida olulisi arenguetappe, mis beebiga igal kuu toimumas on. Vastsündinu areng on väga kiire - olulised muutused võivad toimuda sõna otseses mõttes meie silme all - 24 tunni jooksul - sellest videost saame teada, kuidas areneb beebi tema esimesel elukuul.
Vaata oma vastsündinut!
Esimese kuu jooksul kohaneb vastsündinu, et harjuda eluga suures ja tundmatus maailmas. Psühhomotoorne areng on kujunemise algfaasis, aju on äärmiselt plastiline ja kohaneb kergesti keskkonnaga. Täna külastab füsioterapeut noort ema koos beebiga.
Lapse kontrollimine algab alati vestlusega selle kohta, kuidas rasedus ja sünnitus kulges. Esimese kuu jooksul sõltub beebi tervis suuresti sellest, kuidas sünnitus kulges.
Lapse areng on seotud kesknärvisüsteemi, geneetika ja keskkonna küpsemisest. Vastsündinu kohanemisperiood kestab esimesed 3-4 kuud, kuni kõik bioloogilised süsteemid kohanevad uute elutingimustega väljaspool ema kõhtu.
Samuti määrab beebi areng selle, kuidas tema eest hoolitseda ning keha asend, milles ema teda kannab, hoiab ja toidab, sest neid toiminguid korratakse ikka ja jälle igapäevaselt!
Esimesel kuul on beebil loomulikult suurenenud lihastoonus - kui proovime rusikasse surutud käsi ning jalgu õrnalt sirgeks panna, siis tunneme vastupanu.
Esimese kuu jooksul magab laps tavaliselt sümmeetriliselt, pöörates ainult pead oma tavapärasele küljele - sest ta mäletab oma armastatud asendit ema kõhus!
Pidage meeles, et vastsündinu ei suuda iseseisvalt pead hoida – seetõttu peab alati lapse pead temaga tegeledes toetama.
Milline vastsündinu välja näeb?
Tema nahal võib olla nn vastsündinu ikteruse tõttu - kollakas varjund, ärge muretsege - järk-järgult see möödub; nahal võivad olla lööbed – see kõik on beebi esimesel elukuul normaalne.
Emmed on sageli huvitatud - mida laps näeb ja kuuleb?
Esimesel elukuul on laps võimeline nägema 40–50 sentimeetri kaugusele ja lühikese aja jooksul fokusseerima oma pilku. Vaadake, kuidas laps oma ema nägu vaatab - sest ema on talle kõige lähedasem ning kallim!
Mida laps kuuleb?
Laps kuuleb absoluutselt kõiki helisid ning müra, kuid ei reageeri neile siiski, ei pööra ka oma pead heliallika suunas.
Kuidas aru saada, mida laps kuuleb? Pange tähele - terava heli korral võib ta ehmuda või rahutuks muutuda.
Alguses toimub beebi suhtlus maailmaga eranditult nutmise kaudu - kõne areng on nutuga väga tihedalt seotud, seetõttu on täiesti normaalne, et beebi suhtleb pisaratega, et anda märku enda vajadustest.
Esimesel kuul on lapsel hästi arenenud imemis- ja neelamisrefleksid. Pakume beebile soovi korral võimalikult sageli rinda - sel viisil suurendame piimatootmist ja tugevdame suhtlust beebiga. Tihedad kontaktid emaga on beebile turvatunde aluseks!
Vastsündinu eest hoolitsemine on ka üks arendamise viis - seetõttu proovime teha kõik toimingud nii, et beebi areneks sümmeetriliselt: paneme lapse erinevatele külgedele mähkmeid vahetades või voodisse pannes.
Võtame beebi oma sülle nii sageli kui võimalik, järgides turvalisi võtteid.
Hoiame last ainult horisontaalselt, selga toetades või hälliasendis, veendudes, et pea oleks toetatud.
Laps muidugi veel ei räägi, kuid sõltumata sellest, peaksime temaga pidevalt suhtlema - rääkides lapsele sellest, mida teeme, laulma laule ja naeratama - nii saame lapsega suhelda.
Esimesel elukuul laps enamasti magab ja sööb, ning meie sagedane puudutamine ja tihe kontakt temaga, annab lapsele vajaliku turvatunde.
Igapäevaselt beebi eest hoolitsemisel - tagame selle, et voodis oleks alati mugav pesa ümber beebi - vastsündinutele ei meeldi kui nende ümber on palju ruumi, neile meeldib tunda jalgadega ja kätega seda pesa äärt, milles nad asuvad- kuna nad olid just oma ema kõhus – püüame teha kõik mis võimalik, et meie beebil oleks sujuv üleminek ema turvalisest kõhust - suurde maailma!
Esimene puudutus emalt, teine pehmetelt ja õrnadelt Huggies® Elite Soft mähkmetelt.