Aktiivse beebi eest hoolitsemine

Aktiivse beebi eest hoolitsemine

15. Feb 2018, 14:18

Ema suurimaks rõõmuks on näha oma last õnnelikuna. Lapse esimene eluaasta on täis palju hetki, mis pakuvad rõõmu nii talle kui ka emale. Erinevad arenguetapid ja palju-palju “esimesi”. Esimene pööramine, esimene kord mänguasjast kinni haarata, esimene püreeamps ning muidugi ka esimesed sammud.

 Päev-päevalt muutub beebi aina aktiivsemaks kuni ühel päeval jookseb juba energiliselt mööda tube ringi.

Beebid on kavalad ja suudavad alati üles leida pea kõik, mida nad leidma ei peaks. Kaasaarvatud selle ühe pisikese nurga, mis koristades võib-olla ununes. Seega hoia alati käeulatuses ka niisked salvrätikud, et vajadusel lapse käed sellega kiirelt puhtaks teha.

Last riietades mõtle eelkõige tema mugavusele. Tal peaks olema mugav ringi joosta ja võtta sisse kõige naljakamaid asendeid nagu beebidel ikka kombeks. Samuti ära unusta, et beebide riideid oleks parem pesta tundlikule nahale mõeldud pesuvahenditega. 

Beebi naha eest hoolitsedes eelista looduslikke variante - näiteks mandliõli.

Ning mõistagi vali beebi jaoks sobivad mähkmed, mis võtavad oma vormi just tema kehakuju järgi, lasevad tal vabalt liikuda ning nahal hingata. Ja muidugi tuleks kasuks ära õppida ka seisva lapse mähkme vahetamine, sest tee mis tahad - mõnikord laps lihtsalt keeldub lamamast, aga mähet Oleks ikkagi vaja vahetada. 

 Kõige lihtsam on sel juhul kasutada näiteks Huggies Pants püksmähkmeid, mida saab hõlpsalt jalga panna ja mis on spetsiaalselt mõeldud aktiivsetele ja liikuvatele lastele!