Kui laps juba ise ringi roomab, käputab või koguni juba kõnnib, on viimane aeg mõelda turvalisusele. Võib-olla olete koju juba turvaväravad paigaldanud ja elektripistikud kinni pannud? Paraku ütleb näiteks USA statistika, et alla üheaastased lapsed on ainus vanusegrupp, kellega toimunud õnnetussurmade oht pole viimastel aastatel langenud.. Seega tasub elukeskkonna beebi jaoks turvalisemaks muutmisele igal juhul ühe korra veel mõelda!
Fitpregnancy loetleb üles viis peamist beebide õnnetussurmade põhjust ja annab nõu, kuidas neid õnnetusi vältida:
1. Lämbumine. Beebi peaks magama üksi oma voodis (isegi kui tema voodi on ühendatud vanemate voodiga, peaks ta siiski magama oma voodis mitte vanemate voodis), ilma tekkide, võrepehmenduste, patjadeta. Beebi peaks magama selili, mitte kõhuli.
2. Autoõnnetused. Turvahälli või -tooli alus ei tohi üheski suunas rohkem kui 2,5 sentimeetrit liikuda, siis on alus ja häll või tool turvaliselt sõidukisse kinnitatud. Ilma turvahälli või turvatoolita beebi autos sõita ei tohi.
3. Uppumine. Ära jäta kunagi last üksi vanni, aga ka mitte vannisarnaselt vett täis anumate ümbrusesse! Tühjenda või kata alati kinni igasugused veetünnid millele lapsel võib ligipääs olla.
4. Põlemine. Ära kanna last kuumal pliidil söögi valmistamise ajal - teda võib ohtlikult põletada ka kuum aur, mitte ainult vedelik. Harju kodus kohvi või teed jooma kaanega mittekuumast reisitassist. Vaheta suitsuandurites patareisid igaks juhuks tihti, nt kaks korda aastas.
5. Mürgitus. Hoia kõikvõimalik kodukeemia, sealhulgas ka pesupesemise kapslid jms lapse jaoks absoluutselt kättesaamatus kohas. Kättesaamatus kohas hoia ka ravimeid.
Kas ja kuidas muutsid elukeskkonna turvalisemaks, kui laps ise ringi liikuma hakkas?
Aktiivsete beebide turvalisuse eest kutsub hoolitsema Huggies Pants – püksmähkmed väikesteks ja suurteks mängudeks ja vallatusteks!