Isadele: 10 põhjust, miks issid on olulised

Isadele: 10 põhjust, miks issid on olulised

03. Feb 2015, 10:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Paljud peavad ema rolli lapse elus primaarseks ning arvavad, et isa töö on lihtsalt pojad jalgpalli mängima õpetada ja tütred muusikatundi sõidutada. Vähe sellest, et isa olulisus iga põnni silmadest selgemast selgelt paistab, viiakse igal aastal läbi ka lugematul arvul teadusuuringuid, mille tulemused kõnelevad ühest ja selget keelt: teie lapsed vajavad oma issisid väga!

10 põhjust, miks isad on asendamatud:

  • Keegi peab ju "hea politseinik" olema ja lapse huve kaitsma, kui ema lõbusad (ja tihtipeale määrivad või lärmakad) asjad ära keelab, kas pole?
  • Sa oled osa tema geneetilisest koodist ning tema soontes voolab sinu veri. Tal on sinu näojooned, su kiired jalad, huumorisoon, sinu rõkkav naer ning paraku ka sinu suured kõrvad ning kohmakad käed. Mis võiks olla toredam?
  • Sinu osavõtt lapse kasvatusest, perekondlikust vastutusest, kodutöödest ning muust pereeluga kaasnevast õpetab lapsele, et ühiskondlikest soorollidest sõltumata on naised ja mehed võrdsed. Teaduslikud uuringud on tõestanud, et kodutöödest emadega võrdselt osa võtvatel isadel kasvavad tulevikus edukad, kõrgetel positsioonidel töötavad tütred.
  • Isal on oluline roll ka värske ema tugiisikuna - sinu toel on naisel lihtsam toime tulla sünnitusest toibumise ja imetamise alguse raskustega. Lapse isa abi ja moraalse toe olemasolul on naise tõenäosus sünnitusjärgsesse depressiooni langeda oluliselt väiksem.
  • Lähedane side isaga on lapse vaimse stabiilsuse, turvatunde ja enesekindluse kujunemisel hindamatu väärtusega.
  • Isalik austus, toetus ning hool kasvatavad tütarlapsest enesekindla ning iseteadliku naise. Tänu oma armastavale isale saadab tütart elus teadmine, kui palju ta väärt on.
  • Sinu hoolitseval eeskujul sirgub ka sinu pojast ühel päeval (kui aeg on isarolliks küps) tubli kaasa ning armastav isa - pereväärtused on ilusaim pärandus, mille lapsevanemad oma järeltulijatele kinkida saavad.
  • Sa saad teda suurte sekelduste eest kaitsta. Teadlased on tõestanud, et eeskujulike ning ettevaatlike isade poegadel esineb vähem seaduserikkumisi.
  • Tänu sulle õpib laps elu nägema teise nurga alt. Teadlased on tõestanud, et naiste ja meeste kasvatusmeetodid on oma olemuselt väga erinevad ning isadega koos kasvades on lastel võimalus õppida maailma nägema uutest perspektiividest ning seda seeläbi paremini mõista.
  • Olgem ausad - mõned asjad tuleb lihtsalt isade hooleks jätta. Miski pole toredam, kui issiga aknast autosid loendada (ja automarke pähe õppida), ehitusel töötavat ekskavaatorit uudistada, mootori ja käigukasti tööpõhimõtetest rääkida või kruvil ja poldil vahet tegema õppida. Ükskõik, kui tähtis ei ole lapse jaoks ema - selge on see, et ilma isadeta jääksid pooled vahvad teod tegemata ja seiklused seiklemata.

Ilusat kooskasvamist!

Emmede Klubi

20150201084931-71148.jpg