VIDEO: Kuidas reageerivad poisid, kui täiskasvanu neil tütarlast lüüa käsib?

VIDEO: Kuidas reageerivad poisid, kui täiskasvanu neil tütarlast lüüa käsib?

07. Jan 2015, 19:41 Emmede Klubi Emmede Klubi

Naistevastane vägivald on Eesti ühiskonnas ning Eesti meedias viimastel kuudel enam kui aktuaalne teema ning perevägivalla all kannatavate naiste kaitseks on viimasel ajal loodud mittetulundusühinguid ning sellest teavitamiseks ka ulatuslikke kampaaniaid. Ka mujal maailmas on koduvägivald kahjuks väga levinud ning kõikjal meie ümber rõhutatakse probleemi tõsidust. 

Selle Itaalia uudisteorganisatsiooni Fanpage.it loodud video eesmärk on inimeste silmad avada ning näidata, mismoodi väikesed lapsed naistevastasele vägivallale reageerivad ning kuidas nad sellesse suhtuvad. 

Need 7-11 aastased noormehed selles videos kohtuvad esimest korda elus ilusa tüdrukuga. Neil palutakse öelda, mis neile neiu juures meeldib, misjärel palutakse neil tüdrukut hellitavalt silitada ning seejärel talle naljanägusid teha. Siis palutakse poistel tüdrukut näkku lüüa.

Mis juhtub? Vaadake ise:Kes tahab saada pitsameistriks, sest talle maitseb pitsa, kes politseinikuks, et inimesi päästa - kõik nad leiavad ja kinnitavad julgelt, et Martina on ilus ja kena tüdruk. Pisut kõheldes, kuid keeldumata, teevad poisid tüdrukule hellalt pai ja nõustuvad teda rumalaid nägusid tehes naerutama. Kuid kui täiskasvanu teatab, et lapsed peavad tüdrukut kõvasti lööma, lähevad kõik poisid näost ära ja kohkuvad. "Ei!" ütlevad nad pahaselt. Poisid selgitavad, et tüdrukuid ei tohi lüüa ja et Jeesus sellist asja ei luba. Kõige noorem poiss teab, et ta ei taha tüdrukule üleüldse haiget teha ning üks noormees teab ette lugeda tsitaadi: "tüdrukuid ei tohi lüüa - isegi lilleõiega mitte. Isegi kimbu lilledega ei tohi tüdrukuid lüüa!" Kõige vanem väikestest džentelmenidest teatab video lõpus kindlalt: "Miks mitte? Sest ma olen mees!"

Huvitav - kui isegi nii väikesed (kuid ometi nii suurte südametega) noormehed ühe tõelise mehe väärtusi kindlalt teavad ja neisse usuvad, kuidas on võimalik, et nii paljud täisealised meesterahvad siiski oma naiste vastu käe tõstavad?


Emmede Klubi