Video: Kaheaastane päästab oma kapi alla jäänud kaksikvenna

Video: Kaheaastane päästab oma kapi alla jäänud kaksikvenna

05. Jan 2017, 15:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

(Foto: YouTube'i kuvatõmmis)

Ühe pere lastetuppa üles seatud turvakaamera lindistas video sellest, kuidas väike poiss ümber kukkunud kummuti alla lõksu jääb ja kuidas tema vapper ja nutikas vanem vend ta selle alt vabastab. Videomaterjal teeb rahutuks iga lapsevanema südame, sest õnnetuse näol on tegemist on iga ema-isa suurima õudusunenäoga:
Õõvastavast videost nähtud vennakesed on Brock ja Bowdy Shoff, kes elavad oma vanemate Ricky ja Kayliga Londonis. Kaks minutit pikk video on lindistatud kodu turvakaameraga ja ei olnud miski, mida Ricky ja Kayli esialgu maailmaga jagada plaanisid, kirjutab CNN

“Alguses kahtlesime video jagamise osas,” ütles Ricky, “aga paljud vanemad on kindlasti teinud sama vea, mille meie tegime ega ole oma mööblit seina külge kinnitanud." Niisiis postitas pereisa Facebooki üleskutse, milles palub inimestel videot jagada, et õpetlik hoiatus võimalikult paljude lapsevanemateni jõuaks.

Video on lühike ja hääletu, kuid seda enamgi häiriv ja hirmuäratav. Kummuti kukkudes on selge, et see on väga raske ja et Brock ei pääse kapi alt välja. Vähemalt mitte iseseisvalt.

Õnneks on ka tema vanem vend Bowdy temaga samas toas ning säilitab rahu. Ta jälgib situatsiooni rahulikult, kaalub võimalikke lahendusi paanikasse sattumata ning püüab lõpuks kapi oma venna pealt ära tõsta. Ilmselgelt on see tema jaoks liiga raske, aga laps ei anna alla. Ta püüab kappi venna pealt maha lükata ja seekord kannavad tema pingutused vilja.

Üllataval kombel pääsesid mõlemad poisid ainsamagi kriimustuseta. Kusjuures ei olnud vanematel juhtunust õrna aimugi hetkeni, mil Kayli mõni aeg hiljem juhuslikult video otsa komistas. "Me ei kuulnud midagi, kuigi tavaliselt kuuleme neid pidevalt oma mänguasju loopimas. Nad on väikesed paharetid," ütles Ricky CNN'ile. 

Viis, kuidas Bowdy Brocki aitas, on midagi tõeliselt erilist. “Me oleme nii tänulikud selle erilise sideme eest, mis meie kaksikute vahel on," lõpetas Ricky Schoff oma Facebooki postituse. "Palun veenduge, et kõik teie kummutid on kindlalt seina külge polditud."

Õdede ja vendade vahelised suhted on üsna keerulised - ühel hetkel ollakse teineteisel kõri kallal, järgmisel hetkel riskitakse omaenda eluga, et teise oma päästa. On märkimisväärne, et Shoffi vendadel on juba nii noores eas sellest erilisest sidemest nii fantastiline tõestus. Kõigil lapsevanematel jääb ainult loota, et kui midagi sellist juhtub, on meiegi lapsed teineteise eest valmis niimoodi seisma nagu Bowdy seisis Brocki eest.


Emmede Klubi paneb kõigile lapsevanematele südamele: õnnetus ei hüüa tulles ja kõige kindlam viis oma laste turvalisus tagada on eluohtlikud kapid ja riiulid kindlalt seina külge kinnitada. Harva lõppevad sellised õnnetused nii õnnelikult nagu selles loos.