Veresoontekirurg: Tromboosihirmu peaks tundma oma elustiili mitte vaktsineerimise pärast

Veresoontekirurg: Tromboosihirmu peaks tundma oma elustiili mitte vaktsineerimise pärast

30. Mar 13:18 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ida-Tallinna Keskhaigla kardiovaskulaarkirurg dr Veronika Palmiste kummutab koroonavaktsiinide kohta levivaid müüte. Vältima ei peaks vaktsiine, vaid tõsiseid tromboositekitajaid meie elus – näiteks suitsetamist.

Eesti haiglatest teeb enim soontesiseseid protseduure just Ida-Tallinna Keskhaigla. Haigla kogenud veresoontekirurg soovitab inimestel vaktsineerida end COVID-19 vastu kohe, kui selleks avaneb võimalus. „Me oleme pandeemia tingimustes ja me peame midagi ette võtma, et oma endist elu tagasi saada. Vaktsineerimine on ainus võimalus selleks,“ kommenteeris dr Palmiste.

Vaktsineerimist soovitab kirurg ka omaenda patsientidele, kellel on arteroskleroos - nad on riskirühmas ja põevad koroonaviirust raskemini. Dr Palmiste sõnul ei ole arteroskleroosi patsientidel mingit põhjust ennast jätta COVID-19 vastu vaktsineerimata.

„Inimestel, kellel on kõrgendatud tromboosihirm, soovitan pigem mõelda sellele, mida nad teevad ise oma elustiiliga. Suitsetamine on üks kõige olulisemaid tromboosi riskifaktoreid tavalistel inimestel,“ nendib ta.

Hetkel ei ole vaja ka kahelda üheski COVID-19 vastases vaktsiinis, mis on Eestis kättesaadavad. „Sellel ei ole vahet, mis vaktsiiniga tänasel päeval vaktsineerida. Võtke see esimene vaktsiin, mida teile pakutakse,“ soovitab dr Palmiste nii oma patsientidele kui ka kõigile teistele.

Vaata videost lähemalt, milliseid vaktsineerimissoovitusi annab veresoontekirurg dr Veronika Palmiste arteroskleroosiga patsientidele: