Vaata, milline on tänavune koolide edetabel eksamitulemuste põhjal

Vaata, milline on tänavune koolide edetabel eksamitulemuste põhjal

30. Oct 2017, 17:15 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto: freepik


Postimees pani gümnaasiumilõpetajate eksamitulemuste põhjal kokku Eesti koolide 2017. aasta pingerea. Esimese koha võttis Tallinna Inglise Kolledž.

Eelmisel aastal troonis koolide edetabelit Tartu Hugo Treffneri Gümnaasium, seekord tuli leppida 9. kohaga. Võrreldes eelmise aastaga säilitas sama ehk 2. koha Tallinna Prantsuse Lütseum. Kolmanda koha võttis 2017. aastal Gustav Adolfi Gümnaasium. Eelmisel aastal kolmandal kohal olnud Tallinna Reaalkool langes sel aastal 8. kohale.

Vaata tabelit SIIT

Kuidas tänavustel eksamitegijatel üldjoontes läks? Eesti keele eksami tulemused on igati rahuldavad, küll aga võiks parandada õpilaste argumenteerimis- ja refereerimisoskuseid, vahendab Novaator. Tehtud tööde põhjal saab sõnastada kolm valdkonda, mida tulevased eksamitegijad võiks rohkem harjutada: argumenteerimisoskust; probleemide sõnastamise oskust ehk õpilane peaks konkreetsemalt oskama öelda, mis on probleem ja kuidas see kirja panna; teksti refereerimine on samuti nõrgavõitu. Eesti keele eksami keskmine tulemus oli 62,9 punkti. 

Matemaatika kitsa eksami tulemused olid pisut madalamad kui mullu. Samas tugevad kitsa eksami sooritajad võiks olla julgemad ja proovida teha laia eksamit.

Nii eesti keele riigieksami, matemaatika kitsa ja laia eksami kui ka eesti keel teise keelena eksamis saavutasid Eesti neiud noormeestest keskmiselt paremaid tulemusi, vahendab Novaator

Eraldades riigieksamite tulemused poiste ja tüdrukute gruppidesse, on näha, et mõnel puhul on neiud tunduvalt edukamad, näiteks nende seas, kes teevad eesti keele eksameid teise keelena. Aga ka matemaatika ja eesti keele lõikes on näha sugude vahelist erinevust.

 

Milline on Sinu arvamus: kui tähtis on kooli valikul selle koht eksamitulemuste pingereas? Kas pingerea parimate koolide lõpetajad on hilisemas elus edukamad? Mille poolest?