Uus lapsehoiuteenusega kontor võimaldab Tallinna vanematel ühendada osakoormusega töö ja lapsega kodus olemine

Uus lapsehoiuteenusega kontor võimaldab Tallinna vanematel ühendada osakoormusega töö ja lapsega kodus olemine

26. Feb 2020, 15:38 Emmede Klubi Emmede Klubi

Märtsis alustab Tallinnas tööd uutmoodi ettevõte - lapsehoiuga koostöötamiskeskus.

Koostöötamiskeskused või vabakontorid on muutumas populaarsemaks igal pool maailmas. Väga palju on inimesi, kes vajavad töötamiseks ainult arvutit ja internetti ega pea käima tööjuures kohapeal. Samas võib kodust töötamine häirida töö- ja isikliku elu tasakaalu ning paljud inimesed eelistavad kontorit, kus on sobiv tehnika ja õhkkond. Eesti regionaalarengut toetavad sellised kontorid, mis võimaldavad näiteks Tallinna ettevõtete arvutitöötajatel teha tööd oma kodukohale lähedasest vabakontorist.

Nüüd on selliste ühiskontorite loomine jõudnud sammuke veel kaugemale ja Tallinnas avatakse peatselt esimene koostöötamiskeskus, kus on kohapeal olemas ka lapsehoid.

"Lapsevanemaks olemine on imeline kogemus, milleks tasub aega võtta. Samas tunnevad paljud lapsevanemad väikese lapsega kodus olles puudust tööst, karjäärist või muust koduvälisest eneseteostusest ning vahel ka lihtsalt teiste täiskasvanute seltskonnast," tutvustavad ettevõte Parents Co-working loojad Minna Toots ja Elise Nikonov oma teenust.

"Meie usume, et on olemas ka selline lahendus, tänu millele ei pea vanem valima lapse ja muu eneseteostuse vahel, vaid saab teha mõlemat – parajas tempos vaheldumisi, nii et kumbki roll ei kannata. Vastupidi, lapsega veedetav aeg muudab paremaks töötajaks ning töö pakub värsket energiat, et olla hea lapsevanem."

Koostöötamiskeskuses on olemas tublide hoidjatega lapsehoiuala, kuhu jätta laps, vaikne ala vanematele töötamisks, ühine täiskasvanute ala teiste vanematega suhtlemiseks ja ühine vanemate-laste ala, kus vahepeal oma lapsega koos olla.

"Süvene töösse töötamisalal. Suhtle teiste tarkade ja põnevate täiskasvanutega suhtlusalal. Veeda oma lapsega aega ühisalal. Vahelda neid Sulle ja Su lapsele sobivas rütmis!" reklaamib ettevõte.

Kontoris saab koha rentida nii töötamiseks kui ka õppimiseks või oma hobiga tegelemiseks, seda saavad teha nii eraisikud kui ka ettevõtjad, nii iseendale kui ka oma töötajatele, kes vajaksid hetkel töötamise ja lapse hooldamise ühildamist. Teenuse tunnihind on 9-13 eurot, rohkemate aegade broneerimisel soodsam. Rohkem infot teenuse ja broneerimise kohta leiad SIIT.

 

Kas Sina vajad või vajasid lapsega kodus olemise kõrvalt aega ja võimalust eneseteostuseks, näiteks osakoormusega töötamiseks, õppimiseks või hobideks? Kuidas enda tegemiste jaoks lapse kõrvalt aega said?